Wiadomości

Basen zostanie otwarty dla gorzowskich sportowców!

13 listopada 2020, 12:53
fot. archiwum UM
W poniedziałek 16 listopada zostanie otwarty basen sportowy w Gorzowie dla osób trenujących sporty pływackie. To odpowiedź władz miasta i zarządu Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Słowianka na apel środowiska pływackiego, które tłumaczyło, że przerwanie treningów wyeliminuje ich z możliwości startów w całym nadchodzącym sezonie.

Od miesiąca zamknięte są baseny, siłownie i aquaparki - to decyzja premiera Mateusza Morawieckiego ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Ta decyzja zbulwersowała środowisko pływackie, w tym również uczniów z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie.

Dla gorzowskich sportowców zamknięcie basenów to ogromny cios, ponieważ są właśnie w okresie przygotowawczym. Dlatego też środowisko pływackie apelowało nie tylko do władz miasta, ale również premiera, aby z basenów mogły korzystać osoby, które trenują i są w okresie przygotowawczym.

Jak się okazało, władze Gorzowa wspólnie z zarządem Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Słowianka w Gorzowie podjął decyzję o otwarciu basenu sportowego na potrzeby zawodników trenujących sporty pływackie. Basen sportowy Słowianki zostanie otwarty dla zawodników w poniedziałek 16 listopada. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 16-21. Szczegóły dotyczące jego funkcjonowania zostaną uzgodnione już bezpośrednio z klubami sportowymi.

- To odpowiedź na apel środowiska sportowców i przychylenie się do argumentu, że przerwanie treningów przez tę grupę zawodników, w sposób trwały wyeliminuje ich z możliwości startów w całym nadchodzącym sezonie – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Podczas podejmowania decyzji zarząd Słowianki uwzględnił wszystkie przepisy i wytyczne, dotyczące zapobiegania pandemii koronawirusa, w tym przepisy dotyczące nauki zdalnej oraz zasad przemieszczania się dzieci i młodzieży.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości