Zero tolerancji dla piratów drogowych [film]

13 listopada 2020, 11:37, red
fot. Lubuska policja
Tylko od początku tego roku policjanci na drogach województwa lubuskiego zarejestrowali aż 65 151 wykroczeń. Lubuska policja podkreśla, że nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych – aż 1550 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci apelują również, aby wysyłać nagrania na których widać niebezpieczne zachowania innych kierujących na skrzynkę "stop agresji drogowej".
- Oprócz braku wyobraźni i zdrowego rozsądku duże przełożenie na niewłaściwe zachowanie kierowców mają warunki na drogach. Wraz z jesienią na drogach panują coraz trudniejsze warunki, z którymi nie każdy zmotoryzowany sobie radzi, co w połączeniu z nadmierną prędkością najczęściej kończy się na przydrożnym drzewie. Tylko od początku roku na lubuskich drogach doszło do 526 wypadków, w których życie straciło 70 osób, a 590 zostało rannych. Ponadto odnotowaliśmy ponad 8600 kolizji – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Ponadto od lipca 2019 w województwie lubuskim działa grupa Speed, która zajmuje się zatrzymywaniem piratów drogowych, którym brak jakiegokolwiek rozsądku za kierownicą. Policjanci podkreślają, że nie ma akceptacji dla drogowego bandytyzmu i zachęcają kierowców do przesyłania filmów, ponieważ patrole nie mogą być wszędzie. Dlatego też kierowcy, którzy mają w swoich samochodach zamontowane wideorejestratory mogą wysyłać na skrzynkę stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl nagrania na których widać, jak inny uczestnicy ruchu drogowego łamią przepisy prawa i pokazują brak zdrowego rozsądku podejmując się niektórych manewrów.

Jak informuje lubuska policja, tylko w tym roku policjanci ruchu drogowego zarejestrowali aż 65 151 wykroczeń na drogach województwa. Z czego 1550 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości, w tym 883 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Natomiast 1100 kierowców prowadziło auto pod wpływem alkoholu. Ponadto policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne 6094 kierowcom, w większości za zły stan techniczny auta lub brak badań technicznych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości