Wiadomości

Zero tolerancji dla piratów drogowych [film]

13 listopada 2020, 11:37, red
fot. Lubuska policja
Tylko od początku tego roku policjanci na drogach województwa lubuskiego zarejestrowali aż 65 151 wykroczeń. Lubuska policja podkreśla, że nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych – aż 1550 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci apelują również, aby wysyłać nagrania na których widać niebezpieczne zachowania innych kierujących na skrzynkę "stop agresji drogowej".
- Oprócz braku wyobraźni i zdrowego rozsądku duże przełożenie na niewłaściwe zachowanie kierowców mają warunki na drogach. Wraz z jesienią na drogach panują coraz trudniejsze warunki, z którymi nie każdy zmotoryzowany sobie radzi, co w połączeniu z nadmierną prędkością najczęściej kończy się na przydrożnym drzewie. Tylko od początku roku na lubuskich drogach doszło do 526 wypadków, w których życie straciło 70 osób, a 590 zostało rannych. Ponadto odnotowaliśmy ponad 8600 kolizji – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Ponadto od lipca 2019 w województwie lubuskim działa grupa Speed, która zajmuje się zatrzymywaniem piratów drogowych, którym brak jakiegokolwiek rozsądku za kierownicą. Policjanci podkreślają, że nie ma akceptacji dla drogowego bandytyzmu i zachęcają kierowców do przesyłania filmów, ponieważ patrole nie mogą być wszędzie. Dlatego też kierowcy, którzy mają w swoich samochodach zamontowane wideorejestratory mogą wysyłać na skrzynkę stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl nagrania na których widać, jak inny uczestnicy ruchu drogowego łamią przepisy prawa i pokazują brak zdrowego rozsądku podejmując się niektórych manewrów.

Jak informuje lubuska policja, tylko w tym roku policjanci ruchu drogowego zarejestrowali aż 65 151 wykroczeń na drogach województwa. Z czego 1550 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości, w tym 883 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Natomiast 1100 kierowców prowadziło auto pod wpływem alkoholu. Ponadto policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne 6094 kierowcom, w większości za zły stan techniczny auta lub brak badań technicznych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości