Wiadomości

Policjanci sprawdzają miejsca, w których przebywają bezdomni [zdjęcia]

12 listopada 2020, 12:33, red
fot. Lubuska policja
Okres jesienno-zimowy to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych. Temperatury w nocy są coraz niższe, natomiast bezdomni chronią się w altankach czy też pustostanach. Dlatego też policjanci sprawdzają miejsca w których mogą przebywać osoby bezdomne.

Obecnie pandemia koronawirusa to temat numer jeden. Jednak policjanci z Gorzowa przypominają, że w tym trudnym czasie należy pamiętać również o osobach bezdomnych, które przed wiatrem, deszczem i chłodem chronią się w pustostanach, altankach, czy też garażach, narażając się niejednokrotnie na wychłodzenie organizmu i śmierć.

- Pamiętajmy, że ofiarami wychłodzenia mogą być nie tylko osoby pozostające bez dachu nad głową, ale i chore, czy też nietrzeźwe, które nie są w stanie same dotrzeć do miejsca zamieszkania. Wówczas kładą się w miejscu, którym obecnie się znajdują i zasypiają. Nie bądźmy obojętni i reagujmy. Nigdy nie mamy pewności z jakiego powodu dana osoby leży na ziemi. Dlatego zawsze warto zatrzymać się i poświęcić chwilę drugiemu człowieku. Te kilka minut, może uratować komuś życie – tłumaczy Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie.

W związku z coraz niższymi temperaturami na dworze, policjanci sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Funkcjonariusze apelują również do osób, które wiedzą, że w pobliżu znajdują się miejsca spotkań bezdomnych, aby skorzystały z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zgłosiło anonimowo takie zagrożenie.

- Wraz z nadejściem chłodnych dni nie zapominajmy także o osobach starszych, samotnych, czy też niezaradnych, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z napaleniem w piecu, czy też z innymi codziennymi czynnościami. Jeśli wiemy, że w okolicy zamieszkuje taka osoby, możemy ten fakt zgłosić pracownikowi opieki społecznej czy też dzielnicowemu danego rejonu, który z pewnością nie pozostawi tej osoby bez pomocy – podkreśla Maludy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości