Wiadomości

Stal Gorzów na fali wznoszącej

11 listopada 2020, 21:50, Marcin Kluwak
fot.: archiwum. / Na zdjęciu: Mateusz Stupiński
Stal Gorzów rozsiadła się na fotelu lidera i czuje się w nim całkiem dobrze. Choć drużyna „kąsana” przez koronawirusa, jest obecnie – jak było widać podczas ostatniego meczu – na fali wznoszącej.

Gorzowianie w tym sezonie rozegrali już 6 spotkań – 5 z nich wygrali, jedno przegrali. Z dorobkiem 193 rzuconych bramek i 159 straconych, drużyna TL Ubezpieczenia Stal Gorzów jest na pierwszym miejscu w ligowej tabeli i jest na bardzo dobrej drodze do awansu. Od sezonu 2021/2022 powstać ma I Liga Centralna, w której występować będzie 16 drużyn. Awans do niej uzyskają po cztery najlepsze ekipy z każdej z czterech grup I ligi w sezonie 2020/2021.

- Podchodzimy z szacunkiem do kolejnych rywali, lecz czteroletnia historia naszych występów w pierwszej lidze pozwala nam patrzeć w przyszłość z optymizmem. Zawsze byliśmy w czołówce, na pudle, więc i w tym sezonie mierzymy w czołową trójkę – mówił w wywiadzie z Robertem Gorbatem z Gazety Lubuskiej Mateusz Stupiński, czołowy zawodnik TL Ubezpiecznia Stal Gorzów. - Za rok, gdy - mam taką nadzieję! - znajdziemy się w centralnej lidze, każdy mecz będzie wymagał od nas maksymalnej mobilizacji. Liga zgromadzi 12 najlepszych, pierwszoligowych zespołów. Każdy mecz będzie się toczył o stawkę. Powstanie taki prawdziwy przedsionek superligi, na wysokim poziomie sportowym. Mam nadzieję, że moje umiejętności i doświadczenie będą cały czas przydatne zespołowi – dodał Stupiński.

Kolejny mecz żółto-niebiescy rozegrają już w najbliższą sobotę. Rywalami drużyny z Gorzowa będzie zespół SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie można go obejrzeć on-line. Transmisja prowadzona będzie na kanale FB Stali Gorzów.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości