Wiadomości

To już pewne. W miejscu dawnego wieżowca Ursusa powstanie stacja paliw

8 listopada 2020, 19:37
fot. srchiwum
Po wieżowcu Ursusa przy ul. Złotego Smoka już dawno nie ma śladu. W jego miejscu powstanie stacja paliw wraz z całą niezbędną infrastrukturą. Inwestor właśnie rozpoczął załatwianie formalności związanych z budową.

Wieżowiec Ursusa został zburzony na początku 2020 roku. Jednak na działce, którą od firmy spod Stargardu dzierżawi gorzowski przedsiębiorca, pozostał ciężki sprzęt, kontenery oraz wielka hałda kruszywa. Już w maju portal gorzowianin.com nieoficjalnie informował, że w miejscu gdzie znajdował się budynek Ursusa ma powstać stacja paliw, a tuż obok hale magazynowe.

Teraz te informacje zostały oficjalnie potwierdzone w Urzędzie Miasta. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com na terenie gdzie znajdował się wieżowiec oraz giełda (teren nieutwardzony należący do prywatnego przedsiębiorcy) powstanie stacja benzynowa wraz z LPG, a także myjnie bezdotykowe.

Właściciel terenu właśnie rozpoczął załatwianie formalności związanych z budową stacji paliw. W czwartek 5 listopada Urząd Miasta Gorzowa wydał decyzję o braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na „budowie stacji paliw płynnych i LPG wraz z myjniami oraz niezbędną infrastrukturą techniczną i technologiczną”. Następnie inwestor będzie starał się o uzyskanie pozwolenia na budowę. Kiedy ruszą prace? Możemy spodziewać się, że stanie się to w 2021 roku. Jednak dokładnej daty rozpoczęcia inwestycji nie ma.

Natomiast jeżeli chodzi o giełdę towarowo-samochodową, to nie zostałaby zlikwidowana, ale czekałyby ją przenosiny kawałek dalej, na plac od strony ul. Mosiężnej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości