Co z remontem fontanny w parku Kopernika?

6 listopada 2020, 09:47
fot. archiwum
Jedna część parku Kopernika została zrewitalizowana, teraz prace czekają drugą stronę parku. Niestety żadna z inwestycji nie obejmuje remontu fontanny, które lata świetności ma za sobą. Dlatego też radny Piotr Wilczewski postanowił zwrócić się z prośbą o remont fontanny do prezydenta Gorzowa.

Rewitalizacja pierwszej części parku Kopernika od strony kościoła ewangelickiego do Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej została zakończona, natomiast w najbliższych tygodniach powinny rozpocząć się kolejne prace. Tym razem chodzi o zagospodarowanie drugiej części parku od strony ul. Czereśniowej, tam gdzie znajduje się skate park. Prace obejmą również część parku, gdzie znajduje się fontanna. Tam wykonawca będzie musiał zająć się odnowieniem donic betonowych, które znajdują się koło fontanny. Mają zostać również wymienione lampy parkowe zamocowane na kamiennych słupach wokół fontanny, a same słupy mają zostać poddane renowacji.

Niestety inwestycja wciąż nie zakłada odnowienia fontanny. Dlatego coraz więcej mieszkańców zaczyna się dopytywać, co z remontem fontanny, która jest sercem tego parku. Interpelację w tej sprawie postanowił napisać radny Piotr Wilczewski.

- Zwracam się do pana prezydenta z prośbą o znalezienie środków na gruntowny remont fontanny w parku Kopernika. Z nieskrywaną przyjemnością spoglądam na postępujące w parku prace. Dopełnieniem rewitalizacji parku, byłby remont fontanny, znajdującej się w jego centralnym punkcie. Podświetlenie dodatkowa uatrakcyjniłoby fontannę - podkreśla w swojej interpelacji Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej

Miasto odpowiedziało, że interpelacja zostanie potraktowana jako wniosek do budżetu miasta na 2021 rok. Procedura przygotowania projektu budżetu zakończy się do 15 listopada 2020 roku. - W przypadku akceptacji i ujęciu wskazanego wniosku do realizacji w 2021 roku, zostaną podjęte działania w celu przebudowy fontanny. Ponadto informuję, że w bieżącym roku została przeprowadzona w fontannie modernizacja układu pompowego wraz z wymianą pompy na nową - komentuje Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości