Wiadomości

Gorzów? Nie jestem stąd [film]

4 listopada 2020, 16:00
Dwie gorzowianki postanowiły zgłębić wiedzę na temat obcokrajowców, którzy pracują i mieszkają w Gorzowie. Projekt pod hasłem"Gorzów#NieJestemStąd" to cykl wywiadów z dwudziestoma osobami, które przyjechały do Gorzowa z różnych części Europy i świata. Jakby się niektórym wydawało, w naszym mieście mieszkają nie tylko obywatele Ukrainy, Wielkiej Brytanii lub Białorusi, ale również osoby pochodzące m.in. z Chin, Bangladeszu, Tajlandii czy Indii.

Projekt pod hasłem "Gorzów#NieJestemStąd" to dzieło dwóch gorzowianek - Małgorzaty Wrześniak i Cecylii Al-Sharairi, które postanowiły opowiedzieć o obcokrajowcach, którzy pracują i mieszkają w Gorzowie. W ramach projektu zostało nagranych 20 wywiadów z obywatelami przeróżnych zakątków Europy i świata, którzy jako miejsce do życia wybrali właśnie Gorzów.

Bohaterami filmów jest 20 osób pochodzących z takich krajów jak: Egipt, Turcja, Hiszpania, Włochy, Irlandia (2 osoby), Chiny (2 osoby), Rosja (2 osoby), Niemcy, Ukraina, Francja, Dania, Bangladesz, Tajlandia, Gruzja, Białoruś, Indie, Wielka Brytania.

Pierwszy wywiad zostanie opublikowany w piątek 6 listopada na kanale "Gorzów#NieJestemStąd". Każdego następnego będzie można obejrzeć nagrania z kolejnym obcokrajowcami, którzy opowiedzą co robią w Gorzowa oraz jak i dlaczego tutaj trafili. A także jak postrzegają Polskę i Polaków, porównają swoją kulturę do polskich tradycji, a także odpowiedzą na pytania o pogodę czy kuchnię.

Jak się okazało, większości z obcokrajowców Gorzów podoba się, ponieważ jest małym, rodzinnym miastem, takim w sam raz do życia. A poza tym jest tutaj dużo zieleni i parków. Doceniają również położenie naszego miasta – wszędzie jest blisko, zarówno do morza, jak i w góry. Natomiast Brytyjczyk podkreślał, że podoba mu się wyremontowany deptak z nowymi tramwajami oraz bulwary nad Wartą i zrewitalizowany park Siemiradzkiego.

- Oczywiście są w Gorzowie przedstawiciele jeszcze innych narodowości, które nie wystąpiły w nagraniach. Ale nie każdy chce wystąpić przed kamerą. Dlatego w projekcie jest po dwóch przedstawicieli Irlandii, Chin i Rosji, jednak nie znają się oni wzajemnie, mają różne zawody i zainteresowania i opowiadają o różnych sprawach – podkreśla Małgorzata Wrześniak.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości