Wiadomości

Będą utrudnienia na Słowiańskiej. Rusza remont nawierzchni

2 listopada 2020, 16:42, red
fot. archiwum
We wtorek 3 listopada ruszą pierwsze prace przy remoncie nawierzchni ul. Słowiańskiej na odcinku około 600 metrów. Utrudnienia potrwają kilkanaście dni. Koszt inwestycji to prawie 600 tys. zł.

W październiku miasto rozstrzygnęło przetarg na remont nawierzchni ul. Słowiańskiej. Inwestycją zajmie się firma Usługi Sprzętowo-Transportowe ze Strzelec Krajeńskich za kwotę 596 tys. zł. W przypadku jezdni wschodniej (prowadzącej w kierunku ul. Roosevelta) remontowany będzie odcinek o długości blisko kilometra - od ronda Szczecińskiego do łuku poziomego, gdzie zakończył się remont w 2018 roku. W przypadku jezdni zachodniej (prowadzącej w kierunku ul. Myśliborskiej), remontem zostanie objęty krótszy, 600 metrowy odcinek – od ronda Słowiańskiego do łuku. Co istotne, remont nawierzchni będzie podzielony na dwa etapy – prace przygotowawcze oraz układanie nawierzchni.

We wtorek 3 listopada wykonawca przystąpi do pierwszych prac, które zostaną przeprowadzone przy zachowaniu ruchu na obu jezdniach ul. Słowiańskiej. Wykonawca rozpocznie frezowania nawierzchni i przygotowanie jezdni do ułożenia nowej warstwy ścieralnej. Utrudnienia w ruchu w tym czasie polegać będą na zawężaniu jezdni, zamykaniu punktowym jednego pasa ruchu. Na remontowanym odcinku ul. Słowiańskiej wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz oznakowanie ostrzegawcze o robotach i stanie nawierzchni.

Z kolei we wtorek 10 listopada rozpocznie się drugi etap prac. Na czas robót, ruch będzie przekładany na jedną jezdnię na odcinku pomiędzy rondem Słowiańskim i wjazdem do Słowianki. W tym czasie zamknięta nitka będzie mogła być układana na całej szerokości, bezszwowo.

W przypadku układania nawierzchni na rondzie Słowiańskim planowane jest czasowe zamknięcie ruchu na ul. Słowiańskiej, między rondem Szczecińskim i ulicą Fredry.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości