Wiadomości

Policyjna interwencja na cmentarzu

2 listopada 2020, 14:10, red
fot. archiwum
Dyżurny gorzowskiej policji otrzymał w niedzielne popołudnie zgłoszenie o tym, że dwie osoby miały przeskoczyć przez zamkniętą bramę cmentarza i wtargnąć na teren nekropolii. Teraz policjanci sprawdzają czy rzeczywiście doszło do takiego zdarzenia, ponieważ nikt nie został zatrzymany na gorącym uczynku.

Od soboty 31 października do poniedziałku 2 listopada decyzją premiera Mateusza Morawieckiego cmentarze w całej Polsce zostały zamknięte. To spotkało się z krytyką części społeczeństwa, która po prostu nie zgadzała się z tą decyzją - tym bardziej, że została ona ogłoszona na ostatnią chwilę. Na forach społecznościowych pojawiały się wpisy, że niektóre osoby i tak wejdą na teren cmentarza, bo nie wyobrażają sobie, aby nie pójść zapalić znicza na grobach swoich bliskich w dniu Wszystkich Świętych.

Jak się okazało, w niedzielne popołudnie 1 listopada dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że dwie osoby miały przeskoczyć przez bramę cmentarza przy ul. Żwirowej i wtargnąć na teren nekropolii. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, jednak nikogo nie zatrzymał.

- Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie. Potwierdzamy czy rzeczywiście doszło do takiego zdarzenia. Jeżeli się to potwierdzi, że dwie osoby przeskoczyły przez bramę zamkniętego cmentarza, wówczas odpowiedzą za zakłócanie porządku publicznego. A także złamanie zakazu wstępu na teren cmentarza zgodnie z artykułem 28a z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 października, który zakazuje wstępu na cmentarz w dniach od 31 października do 2 listopada – komentuje Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości