Wiadomości

Miasto Gorzów wesprze sprzedawców kwiatów i zniczy

31 października 2020, 18:49
W sobotnie popołudnie prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję, że miasto wesprze osoby sprzedające kwiaty i znicze przy cmentarzu na Żwirowej. Sprzedawcom zostanie zwrócona opłata targowa. Ponadto prezydent Wójcicki apeluje do mieszkańców o kupowanie chryzantem.

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego od soboty 31 października do poniedziałku 2 listopada cmentarze w całej Polsce zostały zamknięte. To ogromny cios dla sprzedawców kwiatów i zniczy, którzy specjalnie na okres Wszystkich Świętych wykupili miejsca przed drugą bramą cmentarza w Gorzowie. Jak podkreślają ogrodnicy, uprawa chryzantem trwa pół roku, a brak możliwości ich sprzedaży zwłaszcza w sobotę 31 października i niedzielę 1 listopada, to dla nich straty wynoszące nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Mieszkańcy Gorzowa postanowili ruszyć z akcją pomocową i zachęcają każdego kto może, aby kupił chociaż jedną chryzantemę w doniczce na swój balkon lub do ogrodu. Również w sobotnie popołudnie prezydent Jacek Wójcicki zwrócił się do naszego miasta i pobliskich miejscowości do kupowania kwiatów, ozdób i zniczy, aby wesprzeć kupców, którzy w związku z zamknięciem cmentarzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

- Dla sprzedawców kwiaty i zniczy będzie konkretna pomoc od miasta. Obejmie ona obejmie ona zwrot opłat targowych oraz uwzględni ich sytuację w powstającym kolejnym miejskim pakiecie wsparcia przedsiębiorców. Zachęcam wszystkich do wspierania lokalnych hodowców i producentów kwiatów, do skorzystania z ich oferty we wtorek i w kolejne dni – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości