Wiadomości

Cmentarze zostaną zamknięte na Wszystkich Świętych!

30 października 2020, 15:43
fot. Marcin Kluwak
Podczas piątkowej konferencji premier poinformował o tym, że wszystkie cmentarze zostaną zamknięte nie tylko 1 listopada, ale również 31 października i 2 listopada. Nie dotyczy to uroczystości pogrzebowych.

W piątek 30 października po godz. 15.40 rozpoczęła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia podczas której zostały ogłoszone najnowsze obostrzenia. - Druga fala koronawirusa jest groźniejsza od pierwszej. W obecnej sytuacji musimy zacząć planować nie tylko to, co będzie za tydzień, ale również za miesiąc. Niestety wielu starszych ludzi, którzy poszliby 1 listopada na cmentarz, aby odwiedzić swojego zmarłego męża czy żonę, mogliby się zakazić i po trzech tygodniach leżeć obok nich. Jest to smutna i brutalna refleksja, ale prawdziwa – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Dlatego też rząd podjął decyzję, aby zamknąć wszystkie cmentarze na Wszystkich Świętych. Co istotne, cmentarze mają być zamknięte przez trzy dni - w sobotę 31 października, niedzielę 1 listopada oraz poniedziałek 2 listopada.

Zakaz wejścia na cmentarz nie będzie dotyczyć jedynie uroczystości pogrzebowych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości