Cmentarze zostaną zamknięte na Wszystkich Świętych!

30 października 2020, 15:43
fot. Marcin Kluwak
Podczas piątkowej konferencji premier poinformował o tym, że wszystkie cmentarze zostaną zamknięte nie tylko 1 listopada, ale również 31 października i 2 listopada. Nie dotyczy to uroczystości pogrzebowych.

W piątek 30 października po godz. 15.40 rozpoczęła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia podczas której zostały ogłoszone najnowsze obostrzenia. - Druga fala koronawirusa jest groźniejsza od pierwszej. W obecnej sytuacji musimy zacząć planować nie tylko to, co będzie za tydzień, ale również za miesiąc. Niestety wielu starszych ludzi, którzy poszliby 1 listopada na cmentarz, aby odwiedzić swojego zmarłego męża czy żonę, mogliby się zakazić i po trzech tygodniach leżeć obok nich. Jest to smutna i brutalna refleksja, ale prawdziwa – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Dlatego też rząd podjął decyzję, aby zamknąć wszystkie cmentarze na Wszystkich Świętych. Co istotne, cmentarze mają być zamknięte przez trzy dni - w sobotę 31 października, niedzielę 1 listopada oraz poniedziałek 2 listopada.

Zakaz wejścia na cmentarz nie będzie dotyczyć jedynie uroczystości pogrzebowych.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x