Wiadomości

Ostatni spacer protestujących w Gorzowie

30 października 2020, 11:28
fot. archiwum
W piątkowe popołudnie w centrum Gorzowa odbędzie się kolejny protest przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji. Organizatorzy manifestacji zapowiadają, że będzie to ostatni taki spacer. Start o godz. 17 przy ul. Hawelańskiej.

Od tygodnia w całej Polsce, w tym również w Gorzowie trwają protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października, który zaostrza zakaz aborcji. Tysiące osób biorą udział w manifestacjach, aby pokazać, że każda kobieta powinna mieć prawo wyboru czy chce urodzić zdeformowane dziecko, które kilka dni po porodzie umrze czy też poddać się aborcji.

W piątek 30 października odbędzie się ostatni spacer protestujących w Gorzowie. Początek o godz. 17 przed biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hawelańskiej. Następnie uczestnicy manifestacji będą spacerować ulicami w centrum miasta i wrócą na Hawelańską, gdzie przed biurem PiS zostawią swoje banery.

- Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, że od pierwszego dnia strajków, byliście z nami, dumnie maszerowaliście, krzyczeliście hasła i dzielnie walczyliście o własne prawa. Niestety, nasz rząd nie posłuchał protestujących, więc dziś solidaryzujemy się z Warszawą, która jest sercem polskich strajków. Chcemy żeby każdy kto tam dzisiaj jest wiedział, że naprawdę go wspieramy. Spotkamy się w miejscu, które od początku protestów było naszym najczęściej wybieranym miejscem spotkań, pod biurem pani poseł Rafalskiej. Bierzcie banery i znicze, pamiętajcie, że to ostatni spacer więc musimy go przeżyć wyjątkowo - zapowiadają organizatorzy.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości