Wiadomości

Dla kogo kasy fiskalne online w 2021 roku?

29 października 2020, 18:13, materiał partnera
Część polskich przedsiębiorców korzysta już z kas fiskalnych online od początku 2020 r. Kolejni przedsiębiorcy obowiązkiem rejestracji sprzedaży na tych urządzeniach zostaną objęci już od 1 stycznia 2021 r. Sprawdź, czy Ty również musisz zaopatrzyć się w nową kasę fiskalną.

Czym są i jak działają kasy online?

Kasy fiskalne online to urządzenia przeznaczone do ewidencji sprzedaży towarów i usług. W odróżnieniu od starszych modeli automatycznie przesyłają one dane do Centralnego Repozytorium Kas. Informacje te wraz z Jednolitym Plikiem Kontrolnym mają być sposobem na ograniczenie szarej strefy.

W pierwszej kolejności kasy online mają pojawić się w tych punktach, które są w największym stopniu zagrożone nieprawidłowościami. Od 1 stycznia 2020 r. z tych urządzeń korzystać muszą m.in. punkty sprzedaży paliw oraz warsztaty oferujące naprawę pojazdów i wulkanizację.

Kto w 2021 r. będzie korzystał z kas online?

Kolejne grupy przedsiębiorców z kas fiskalnych online mają zacząć korzystać od 2021 r. W pierwszej kolejności, bo już od 1 stycznia 2021 r., obowiązek ten będzie dotyczył właścicieli firm oferujących usługi:

  • związane z wyżywieniem w placówkach stacjonarnych – dotyczy to także placówek działających jedynie sezonowo,
  • w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,
  • sprzedaży węgla i brykietu oraz podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla przeznaczonych do celów opałowych.

Później, bo od 1 lipca 2021 r., wymóg rejestracji sprzedaży kasą online obejmie przedsiębiorców, którzy świadczą usługi:

  • fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne,
  • budowlane,
  • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
  • prawnicze,
  • związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.

Dobrą wiadomością dla wszystkich przedsiębiorców, którzy muszą dokonać wymiany używanej kasy fiskalnej na kasę nowego typu, jest możliwość odzyskania części pieniędzy przeznaczonych na jej zakup. Ulga na zakup kasy online wynosi 90 proc. jej ceny netto, przy czym nie więcej niż 700 zł.

Gdzie kupić kasę online w Gorzowie?

Prowadzisz działalność gospodarczą na terenie Gorzowa i musisz wymienić kasę fiskalną na urządzenie online? Skontaktuj się telefonicznie z przedstawicielem firmy SAS24 pod numerem 95 732 06 93 – otrzymasz pomoc w wyborze najlepszej kasy, a także szybko sfinalizujesz jej zakup.

Z aktualną ofertą firmy SAS24 możesz zapoznać się na jej stronie internetowej. Jeżeli jesteś zainteresowany spotkaniem z doradcą, odpowiedzi na swoje pytania uzyskasz w punkcie sprzedaży mieszczącym się w Gorzowie przy ulicy Okólnej 29. Jest on czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości