Wiadomości

Nie możesz znaleźć grobu? Drogę wskaże nawigacja

30 października 2020, 09:51
fot. Marcin Kluwak
Osoby odwiedzające cmentarz komunalny przy ul. Żwirowej w Gorzowie mogą korzystać z wyszukiwarki grobów, która pomaga w odnalezieniu danej mogiły. Wyszukiwarka ma wersję mobilną, która dzięki nawigacji doprowadzi bezpośrednio do grobu. To spore ułatwienie, zwłaszcza że gorzowski cmentarz ciągle się rozbudowuje i pojawiają się nowe groby.

Internetowa baza pochówków na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej w Gorzowie działa od 21 października 2016 roku. Co istotne, wyszukiwarka ma wersję mobilną, dzięki której za pomocą nawigacji możemy dotrzeć do wybranego grobu. To spore ułatwienie zwłaszcza w przypadku dużego cmentarza, który ciągle się rozbudowuje i pojawiają się nowe groby.

Największą popularnością wyszukiwarka cieszy się oczywiście 1 listopada. W dniu Wszystkich Świętych z pomocy strony internetowej w odnalezieniu grobów bliskich korzysta około 8 tys. osób. Natomiast 2 listopada jest to zazwyczaj około 2-3 tys. użytkowników. Z kolei na co dzień ze strony korzysta od 100 do 200 osób.

Jak odnaleźć grób? Wystarczy wejść na stronę www.cmentarz.gorzow.pl i wpisać nazwisko lub datę zgonu. Wtedy wyskoczy nam lista osób, po kliknięciu zostanie pokazana lokalizacja z numerem rzędu i kwatery w której znajduje się nagrobek. Kwatery i rzędy mają odpowiednie kody, dzięki którym wyszukiwanie będzie błyskawiczne.

Natomiast użytkownicy telefonów komórkowych mogą skorzystać z nawigacji, która już bezpośrednio doprowadzi do grobu – tutaj również trzeba wejść na stronę internetową www.cmentarz.gorzow.pl. Jak przyznają urzędnicy – stworzenie takiej bazy było wyjściem naprzeciw oczekiwaniom ludzi. Zwłaszcza osób spoza Gorzowa, które co roku mają problemy z odnalezieniem grobów bliskich na Wszystkich Świętych. Baza grobów jest co miesiąc aktualizowana, ostatni raz aktualizacja miała miejsce w połowie października.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości