Wiadomości

Klub PiS chce podjęcia stanowiska sprzeciwiającego się protestom

28 października 2020, 13:00, red
fot. archiwum
Od ubiegłego piątku w Gorzowie odbywają się codziennie protesty Strajku Kobiet. Tłumy młodych ludzi spacerują ulicami miasta pokazując nie tylko swoje niezadowolenie wobec wyroku TK, ale również wobec partii rządzącej. W związku z trwającymi manifestacjami, gorzowscy radni z Prawa i Sprawiedliwości chcą, aby Rada Miasta przyjęła stanowisko, w którym sprzeciwia się masowym protestom na ulicach Gorzowa.

Radny Sebastian Pieńkowski przesłał do gorzowskich mediów propozycję stanowiska Rady Miasta Gorzowa, które zostanie zgłoszone przez klub Prawa i Sprawiedliwości podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 28 października. Chodzi o protesty, które w ostatnich dniach odbywają się nie tylko w Gorzowie, ale w całej Polsce i dotyczą sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Poniżej treść pisma, którego autorami są radni z Prawa i Sprawiedliwości.

„Rada Miasta Gorzowa Wielkopolskiego zwraca się do wszystkich protestujących mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego o przestrzeganie zasad demokratycznego państwa prawa oraz zasad epidemiologicznych nałożonych przez Rząd RP ze względu na panującą pandemię Covid-19.

Trwające w ostatnim czasie protesty zagrażają życiu, zdrowiu oraz prawidłowemu funkcjonowaniu służby zdrowia w tak trudnym momencie, w którym znajduje się nie tylko nasz kraj, ale również kraje Europy oraz całego świata. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nie jest nowym wyrokiem, jak również nie jest wymierzone w kogokolwiek. Podobne stanowiska podejmowane było od 1997 roku. Przestrzegając konstytucji RP Trybunał Konstytucyjny zawsze stawał po stronie ochrony życia jednostki ludzkiej. Warto zaznaczyć, że wydane orzeczenie nie zabrania całkowicie aborcji, wyklucza natomiast jedną z przesłanek. To właśnie ten aspekt powoduje, że trwające protesty o charakterze politycznym są zmanipulowane, oparte na kłamstwie

i prowadzone są w sposób wykraczający poza ramy naszej demokratycznej

i chrześcijańskiej kultury. Wyrażamy jednoznaczny brak akceptacji na wywoływanie napięć społecznych, agresji oraz używania wulgarnego języka.

Rada Miasta wyraża zdecydowany sprzeciw zachowaniom takim jak niszczenie obiektów sakralnych, przerywania nabożeństw czy łamania prawa przez jakąkolwiek ze stron. W tym trudnym czasie pandemii, dbajmy o zdrowie najbliższych zachowując podstawowe zasady dystansu społecznego. Apelujemy jednocześnie o toczenie debaty opartej na argumentach, wiedzy i demokratycznych zasadach”.

O tym czy takie stanowisko zaproponowane przez PiS zostanie przyjęte, zdecydują radni z klubu #kocham Gorzów, klubu Gorzów Plus oraz Koalicji Obywatelskiej, którzy są w zdecydowanej większości. Klub Prawa i Sprawiedliwości posiada w Radzie Miasta Gorzowa zaledwie pięciu radnych.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości