Wyższy podatek od nieruchomości?

28 października 2020, 12:35
fot. archiwum
Podczas środowej sesji Rady Miasta Gorzowa ma zostać podjęta w sprawie podwyżki podatku od nieruchomości. W przypadku mieszkania stawka za 1 m.kw. będzie wyższa o 0,03 zł, natomiast jeżeli chodzi o lokal gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza będzie to podwyżka o 0,92 zł za 1 m.kw. O tym czy podatek zostanie podwyższony zdecydują ostatecznie radni.

W 2020 roku stawki podatku od nieruchomości wynosił: 0,71 zł za 1 m.kw. powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego oraz 23,55 zł za 1 m.kw. powierzchni użytkowej budynku, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza.

Natomiast podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 28 października radni podejmą decyzję o podwyżce podatku od nieruchomości. To oznacza, że od 2021 roku mieszkańcy Gorzowa będą płacić 0,74 zł za 1 m.kw. budynku mieszkalnego oraz 24,47 zł za 1 m.kw. budynku w którym prowadzona jest działalność gospodarcza. To oznacza, że stawka za 1 m.kw. w przypadku mieszkania będzie wyższa o 0,03 zł, natomiast jeżeli chodzi o lokal gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza będzie to podwyżka o 0,92 zł za 1 m.kw.

Jak tłumaczy prezydent Jacek Wójcicki podatki zostaną podniesione o wskaźnik inflacji, a nie o maksymalną stawkę ogłoszoną przez ministra finansów. Decyzja o podwyżce jest spowodowana lockdownem i brakami w miejskiej kasie z uwagi na mniejsze wpływy z podatków PIT i CIT.

Ostateczna decyzja w sprawie podwyżki podatku od nieruchomości będzie należała do radnych. Początek sesji on=line o godz. 14.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x