Wiadomości

Zajęte wszystkie łóżka na oddziale zakaźnym szpitala w Gorzowie

28 października 2020, 12:16, red
fot. gorzowianin.com
Z dnia na dzień przybywa osób zakażonych koronawirusem w Gorzowie oraz okolicach, przez co zaczyna brakować łóżek covidowych na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. W środę 28 października zajęte były wszystkie podstawowe łóżka covidowe oraz 65 procent miejsc na oddziale intensywnej terapii.

Sytuacja w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie nie jest łatwa. Z uwagi na sporą liczbę pacjentów, zaczyna brakować miejsca nie tylko na oddziale zakaźnym, ale również na gorzowskim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie przyjmowane są obecnie osoby z podejrzeniem koronawirusa lub z potwierdzonym wynikiem na COVID-19. Dlatego też szpital był zmuszony przekształcić halę wjazdową dla karetek na SOR na tymczasowy oddział, gdzie zostały ustawione łóżka oraz fotele dla pacjentów.

Na oddziale zakaźnym gorzowskiego szpitala są 132 łóżka, w tym 102 łóżka podstawowe, 20 na oddziale intensywnej terapii oraz 10 łóżek covid dla dzieci. Jak poinformował w środę 28 października Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie – w lecznicy przebywa obecnie 157 osób zakażonych COVID-19, w tym 2 dzieci oraz 13 pacjentów na oddziale intensywnej terapii, którzy są podłączeni do respiratora. Ponadto 14 osób przebywa w izolatorium.

To oznacza, że zajęte są wszystkie podstawowe łóżka covidowe. Dlatego też szpital jest zmuszony umieszczać pacjentów na łóżkach rezerwowych w hali dla karetek. - Brakuje nam miejsca, ponieważ pacjenci są przywożeni z innych szpitali, gdzie nie są przyjmowani. Szukamy różnych rozwiązań, aby nie umieszczać pacjentów w wiacie dla karetek – tłumaczy Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

W środę 28 października w województwie lubuskim potwierdzono 380 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 38 w Gorzowie oraz 27 w powiecie gorzowskim.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości