Wiadomości

Wjazd na cmentarz zostanie zamknięty

28 października 2020, 11:39
fot. archiwum
Zarządca cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu wjazdu samochodów na teren nekropolii już od piątku 30 października. Zakaz nie dotyczy jedynie firm związanych z obsługą pogrzebów oraz służb porządkowych.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych wprowadzane są kolejne ograniczenia na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Firma Inneko SPZ, zarządca cmentarza podjęła decyzję o zakazie wjazdu samochodów na teren nekropolii już od samego rana w piątek 30 października. Zakaz nie dotyczy firm związanych z obsługą pogrzebów oraz służb porządkowych.

- Zakaz wprowadza się z powodu dużej ilości zaparkowanych na cmentarzu pojazdów, które ograniczają, a nawet uniemożliwiają usuwanie śmieci i prowadzenie innych prac porządkowych, co powoduje ryzyko zagrożenia epidemicznego. Samochody te uniemożliwiają też należyty i godny przebieg ceremonii pogrzebowych – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Natomiast w dniu 1 listopada w godz. 7-20 zamknięty zostanie wjazd w ul. Żwirową od skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta. Dodatkowo w zależności od natężenia ruchu i zajętych miejsc parkingowych w rejonie cmentarza przy ul. Żwirowej, zamknięcia drogi prowadzącej do nekropolii można spodziewać się również w piątek 30 października i sobotę 31 października - o zamknięciu ulicy będzie decydować policja.

Ograniczenia wjazdu nie dotyczą pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek dowożących osoby niepełnosprawne. O ruchu pozostałych pojazdów decydować będą funkcjonariusze policji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości