Wjazd na cmentarz zostanie zamknięty

28 października 2020, 11:39
fot. archiwum
Zarządca cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu wjazdu samochodów na teren nekropolii już od piątku 30 października. Zakaz nie dotyczy jedynie firm związanych z obsługą pogrzebów oraz służb porządkowych.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych wprowadzane są kolejne ograniczenia na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Firma Inneko SPZ, zarządca cmentarza podjęła decyzję o zakazie wjazdu samochodów na teren nekropolii już od samego rana w piątek 30 października. Zakaz nie dotyczy firm związanych z obsługą pogrzebów oraz służb porządkowych.

- Zakaz wprowadza się z powodu dużej ilości zaparkowanych na cmentarzu pojazdów, które ograniczają, a nawet uniemożliwiają usuwanie śmieci i prowadzenie innych prac porządkowych, co powoduje ryzyko zagrożenia epidemicznego. Samochody te uniemożliwiają też należyty i godny przebieg ceremonii pogrzebowych – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Natomiast w dniu 1 listopada w godz. 7-20 zamknięty zostanie wjazd w ul. Żwirową od skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta. Dodatkowo w zależności od natężenia ruchu i zajętych miejsc parkingowych w rejonie cmentarza przy ul. Żwirowej, zamknięcia drogi prowadzącej do nekropolii można spodziewać się również w piątek 30 października i sobotę 31 października - o zamknięciu ulicy będzie decydować policja.

Ograniczenia wjazdu nie dotyczą pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek dowożących osoby niepełnosprawne. O ruchu pozostałych pojazdów decydować będą funkcjonariusze policji.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x