Pędził 157 km/h przez Gorzów. Kierowca volvo był pijany

27 października 2020, 11:23, red
fot. Lubuska policja
Policjanci z grupy Speed zatrzymali kierującego volvo, który w niedzielny wieczór pędził ul. Słowiańską 157 km/h. Okazało się, że 44-letni kierowca jest pijany. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1 tys. zł. Ponadto mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Głównym zadaniem policyjnej grupy Speed jest zatrzymywanie piratów drogowych, którzy nie tylko przekraczają dozwoloną prędkość, ale również dopuszczają się niebezpiecznych zachowań na drodze. Wśród takich kierowców znalazł się również 44-latek za kierownicą volvo, który poruszając się ul. Słowiańską zwrócił uwagę policjantów.

- Pojazd marki od razu przykuł uwagę policjantów lubuskiej grupy Speed. Funkcjonariusze widzieli, że wyraźnie przekracza on dopuszczalną prędkość, dlatego dokonali pomiaru wideorejestratorem znajdującym się w nieoznakowanym radiowozie. Urządzenie pomiarowe wskazało, że volvo jedzie 157 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Policjanci od razu zatrzymali kierowcę do kontroli – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Kiedy policjanci podeszli do kierującego volvo, od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Okazało się, że 44-letni kierowca miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. 44-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania. Dodatkowo, za popełnione wykroczenia, policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1 tys. zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości