Wiadomości

Kobiety znów wyjdą protestować na ulice Gorzowa

26 października 2020, 14:04, red
fot. archiwum
W poniedziałkowe popołudnie 26 października w Gorzowie odbędzie się kolejny protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Uczestnicy spotkają się o godz. 17 na Starym Rynku przy katedrze, gdzie chcą pokazać politykom i duchowym, że nikt nie ma prawa decydowania o ciele kobiet.

W poniedziałek 26 października o godz. 17 młode mieszkanki Gorzowa zbiorą się przed katedrą, aby wspólnie zaprotestować przeciwko zakazowi aborcji i wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października. Co istotne, w manifestacjach, które w ostatnich dniach odbywają się w Gorzowie udział bierze kilkaset osób, nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Wszyscy chcą walczyć o prawa kobiet. Jak mówią mężczyźni są to ich partnerki, dziewczyny, żony, córki czy siostry, które powinny mieć prawo decydowania o swoim ciele.

- Spotkamy się przed katedrą, aby pokazać polskim politykom i duchownym, że nikt nie ma prawa do decydowania o naszym ciele. W obliczu obecnej sytuacji w kraju, musimy się maksymalnie mobilizować i pokazywać, że nie damy zamknąć sobie ust. Pamiętajcie, dopóki jesteśmy razem to żadna z nas nie będzia szła sama! - podkreślają organizatorzy spontanicznego wydarzenia.

Osoby, które nie zgadzają się z zakazem aborcji zapowiadają, że tego typu protesty będą odbywały się praktycznie codziennie w całej Polsce.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości