Kostrzyn przejezdny

5 sierpnia 2011, 10:36
(fot. materiały KWP w Gorzowie)
Pomimo dużej liczby uczestników tegorocznego Przystanku Woodstock przejazd ulicami Kostrzyna odbywa się płynnie. Dbają o to policjanci ruchu drogowego, czuwający nad bezpieczeństwem kierowców zmierzających w stronę festiwalowego pola.

Pomimo tego, że wielu uczestników tegorocznego Przystanku Woodstock zdecydowało się dotrzeć na miejsce samochodami, pierwszego dnia festiwalu na terenie Kostrzyna n/O nie odnotowano poważnych zdarzeń drogowych. Dotychczas doszło jedynie  do trzech niegroźnych kolizji. Ruch na ulicach miasta przebiega sprawnie. Dzieje się tak dzięki pracującym na wielu skrzyżowaniach i newralgicznych punktach miasta policjantom ruchu drogowego. Od pierwszego dnia festiwalu prawie setka policjantów w białych czapkach pomaga zmotoryzowanym w przejeździe przez Kostrzyn.
Największe utrudnienia spotkamy w rejonie ul. Sikorskiego oraz Niepodległości. Wynikają one ze znajdujących się na tych miejscach przejazdach kolejowych, które powodują okresowo tworzące się korki.
Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność także w rejonie  ulic Gorzowskiej, Sportowej oraz okolicach dworca PKP, zwracając baczną uwagę na znaczną liczbę poruszających się nimi Woodstock’owiczów. Osoby już będące na festiwalowym polu często też zaopatrują się w punktach handlowych znajdujących się na terenie miasta, co także wpływa na utrudnienia dla kierowców.
Policja przypomina również, że na czas trwania Woodstocku została zmieniona organizacja ruchu w mieście. Dlatego mundurowi apelują do kierowców o obserwowanie zmian w oznakowaniu oraz bezwzględne stosowanie się do ich poleceń.
Znaczne zwiększenie ruchu drogowego spodziewane jest w piątek i sobotę, dlatego w tych dniach lepiej wcześniej dotarzeć na Przystanek Woodstock. Pozwoli to uniknąć oczekiwania w uciążliwych korkach.

 

fp


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości