Pogrzeb praw kobiet w Gorzowie

23 października 2020, 12:12, red
fot. archiwum
W piątek w całej Polsce odbędą się manifestacje pod hasłem „Pogrzeb praw kobiet”, które polega na symbolicznym zapaleniu znicza przed biurem Prawa i Sprawiedliwości, aby pokazać swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W Gorzowie znicze będą zapalane od godz. 17 przed biurem PiS przy ul. Hawelańskiej.

- Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji to pogrzeb praw kobiet - tak twierdzą tysiące osób, które nie zgadzają się z czwartkowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Ten orzekł, że przepisy dotyczące tzw. aborcji eugenicznej przeprowadzanej w przypadku choroby płodu lub jego upośledzenia są niezgodne z konstytucją.

Dlatego też w piątek 23 października w całej Polsce przed biurami posłów i działaczy Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się manifestacja pod hasłem „Pogrzeb praw kobiet”, czyli symboliczne zapalenie zniczy. W Gorzowie „Pogrzeb praw kobiet” odbędzie się o godz. 17 przed biurem europoseł Elżbiety Rafalskiej przy ul. Hawelańskiej. Mieszkańcy Gorzowa chcący pokazać swój sprzeciw wobec wyroku TK będą mogli przyjść i zapalić symboliczny znicz.

- Wydarzenia z ostatnich dni pokazały, że bez licznych protestów i manifestacji nie jesteśmy w stanie stawić czoła opresyjnej władzy. 22 października ofiarami stały się kobiety, więc musimy działać! Siedzeniem na kanapie i patrzeniem w telewizor w niczym nie pomożemy - podkreślają organizatorzy z Młodzi Razem Lubuskie.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x