• Dziś 10°/1°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pierwsi wolontariusze zgłosili się do pomocy w Domu Pomocy Społecznej

23 października 2020, 10:34, ak
fot. gorzowianin.com
Trudna sytuacja w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie. Zakażonych koronawirusem jest aż 38 pracowników oraz 49 pensjonariuszy. Dlatego też władze placówki szukają wolontariuszy, którzy w sytuacji awaryjnej będą mogli pomóc w opiece nad seniorami. Do tej pory zgłosiło się już pięć osób.

W Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie wykryto ognisko koronawirusa. Testy na obecność COVID-19 wykonano zarówno pracownikom, jak i pensjonariuszom – przebadano łącznie 338 osób. Według najnowszych danych przekazanych przez dyrekcję placówki, koronawirusa potwierdzono u 87 osób – jest to 38 pracowników DPSu oraz 49 pensjonariuszy.

Z uwagi na trudną sytuację w Domu Pomocy Społecznej, dyrekcja placówki w porozumieniu z prezydentem Gorzowa szukają wolontariuszy, którzy w sytuacji awaryjnej będą mogli wspomóc DPS. Chodzi o stworzenie bazy osób, które mają doświadczenie (nawet minimalne) w opiece nad osobami starszymi i schorowanymi oraz wyrażają chęć pomocy.

- Mając na uwadze bezpieczeństwo i zapewnienie opieki naszym pensjonariuszom, zwracamy się do osób, które chciałyby wspomóc nasz dom w przypadku problemów z personelem. Wolontariusze, którzy zgłoszą się do pomocy, będą pracowali przy pensjonariuszach którzy nie są zakażeni koronawirusem oraz będą współpracowali z pracownikami, którzy są zdrowi. To czym dokładnie będzie zajmował się dany wolontariusz będzie zależało od tego, jakie będzie posiadał umiejętności. Osoby bez doświadczenia będą mogły pomóc przy karmieniu czy ubieraniu seniorów – opowiada Barbara Kałużna, dyrektor Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie.

Na apel DPSu odpowiedziało już pięć osób, które chcą bezinteresownie pomóc przy seniorach. Będą pracować w ramach wolontariatu, czyli nie otrzymają żadnego wynagrodzenia za swoją pracę. Ludzie dobrej woli, którzy chcą pomóc przy pensjonariuszach mogą uzyskać więcej informacji pod nr telefonu 95 732 35 22 oraz 602 601 177 lub mailowo sekretariat@dps.gorzow.pl.

Obecnie Dom Pomocy Społecznej nr 1 jest zamknięty do odwołania. Na teren placówki mogą wejść tylko służby ratunkowe oraz zaopatrzenie. Co istotne, w DPS nr 1 stworzono dwa izolatoria, natomiast obecnie tworzone jest trzecie. Tym samym wszystkie zakażone osoby zostały odizolowane, są pod opieką medyczną oraz mają zapewnioną opiekę pielęgnacyjną.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości