Wiadomości

W weekend czeka na zmiana czasu

23 października 2020, 10:12, red
Tradycyjnie w ostatni weekend października czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Tym samym pośpimy o godzinę dłużej, ponieważ zegarki zostaną przestawione z godz. 3 w nocy na godz. 2 w nocy.

O przestawieniu zegarków musimy pamiętać już w ten weekend. W nocy z soboty 24 października na niedzielę 25 października czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Dzięki temu cofniemy zegarki z godz. 3 w nocy na godz. 2. Czas zimowy będzie obowiązywał do 28 marca 2021 roku.

Dla osób lubiących pospać oznacza to godzinę więcej snu, jednak nie dla wszystkich ta zmiana jest dobra. Do tych zmian musi dostosować się m.in. kolej. Kursujące pociągi o godzinie 3.00 zatrzymają się na około 60 minut na najbliższej stacji. Ruszą zgodnie z rozkładem według „nowego” czasu. Natomiast osoby pracujące na nocną zmianę, będą musiały zostać godzinę dłużej w pracy.

Kiedyś przestawianie zegarków dwa razy w roku dawało wiele korzyści. Dzisiaj jest to bardziej udręką, niż wiąże się jakimikolwiek korzyściami. Dlatego też Parlament Europejski w Strasburgu poparł w marcu 2019 roku projekt, który ma znieść zmianę czasu na terenie Unii Europejskiej. Początkowo Komisja Europejska proponowała, aby we wszystkich państwach należących do UE obowiązywał czas letni. Natomiast ostatecznie do dane państwo członkowskie będzie miało decydujący głos o tym, w której strefie czasowej będzie chciało pozostać. Projekt nowelizacji dyrekttywy przewiduje, że ostatnia zmiana czasu w UE miałaby nastąpić w 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości