Wiadomości

Praca wre przy torowisku na Chrobrego [zdjęcia]

21 października 2020, 18:10, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Największe postępy prac przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I widać na odcinku od ul. 30 Stycznia do ul. Krzywoustego, gdzie zostały zamontowane już szyny tramwajowe oraz nowe słupy trakcyjne. Natomiast od soboty, wykonawca przystąpi do kolejnego etapu robót i zmiany organizacji ruchu.

Przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I idzie póki co ekspresowo i bez żadnych większych problemów. Konsorcjum firm ZUE i FDO, które wygrało przetarg, w maju 2020 roku ruszyło z pierwszymi pracami na odcinku od ul. 30 Stycznia do Borowskiego, natomiast pod koniec października prowadzi roboty niemal na całym odcinku planowanej inwestycji. Nie ruszony został jedynie fragment ul. Mieszka I od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do Roosevelta.

Największy postęp prac widać gołym okiem na wysokości Kwadratu, a dokładnie na odcinku od ul. 30 Stycznia do ul. Krzywoustego, gdzie niemal gotowe jest nowe torowisko tramwajowe. Wykonawca ułożył już podbudowę, zamontował szyny oraz nowe słupy trakcyjne, a także zajął się pracami brukarskimi. Jednak to nie oznacza końca prac, ponieważ roboty jest wciąż sporo.

Natomiast w sobotę 24 października planowane są zmiany w organizacji ruchu w związku z przystąpieniem do kolejnego etapu inwestycji. Tym razem wykonawca otworzy przejazd w ciągu ul. Łokietka przy skrzyżowaniu z ul. Chrobrego. Zachowany będzie wprowadzony wcześniej kierunek ruchu od ul. Dąbrowskiego w kierunku ul. Chrobrego i przywrócone parkowanie ukośne na wyznaczonych miejscach postojowych. Równocześnie zamknięty zostanie przejazd w ciągu ul. Borowskiego, która funkcjonować znów będzie jako droga „ślepa”, na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Chrobrego oraz od ul. Armii Polskiej do ul. Chrobrego.

Przejazd poprzeczny przez plac budowy, czyli ul. Chrobrego i Mieszka I, zapewniony będzie w ciągu ulic: Łokietka (jeden kierunek od Dąbrowskiego do Chrobrego), 30 Stycznia (jeden kierunek od Armii Polskiej do Dąbrowskiego), Jagiellończyka (przejazd tymczasowy dostosowany do ruchu dwukierunkowego) i Mickiewicza (skrzyżowania ze zmienioną organizacją ruchu). Zamknięte będą przejazdy w ciągu ulic: Krzywoustego i Borowskiego.

Remont 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta wraz z torowiskiem kosztuje miasto 69 mln 27 tys. zł. Wykonawca ma czas do końca października 2021 roku na zrealizowanie wszystkich prac.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 Prace wre przy torowisku na Chrobrego

1/4 Prace wre przy torowisku na Chrobrego

2/4 Prace wre przy torowisku na Chrobrego

2/4 Prace wre przy torowisku na Chrobrego

3/4 Prace wre przy torowisku na Chrobrego

3/4 Prace wre przy torowisku na Chrobrego

4/4 Prace wre przy torowisku na Chrobrego

4/4 Prace wre przy torowisku na Chrobrego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości