Wiadomości

Zamknięty wjazd z Myśliborskiej w Dobrą

21 października 2020, 11:37
fot. archiwum UM
W piątek wykonawca przebudowy ul. Myśliborskiej przystąpi do kolejnego etapu prac. Tym razem w związku kontynuacją budowy ronda, zostanie zamknięty fragment ul. Dobrej. Utrudnienia potrwają do 9 listopada.

W piątek 23 października wykonawca przebudowy ul. Myśliborskiej, firma Budomex S.A. przystąpi do kolejnego etapu prac, który zakłada zamknięcie odcinka ul. Dobrej w związku z kontynuacją budowy ronda. Ulica Dobra zostanie zamknięta na odcinku około 100 m od strony ul. Myśliborskiej wraz z jej włączeniem do nowo budowanego ronda. Wykonawca przewiduje, że zamknięcie potrwa do 9 listopada.

Zamknięcie ul. Dobrej wynika z konieczności kompleksowej przebudowy ulicy, różnicy wysokości między jezdnią istniejącą i budowanym rondem oraz ograniczeniem terenowym, które uniemożliwia wykonanie bypassu. Tak długo jak było to możliwe, wykonawca prowadził prace przy zachowaniu ruchu na skrzyżowaniu ul. Dobrej i Myśliborskiej.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i objazdami. Nie będzie możliwości skrętu w ul. Dobrą z Myśliborskiej/Szczecińskiej. Nie będzie też możliwości wyjazdu od strony Wieprzyc i ul. Małyszyńskiej na ul. Myśliborską.

Skrzyżowanie ul. Myśliborskiej z ul. Dobrą i Mironicką funkcjonować będzie jako skrzyżowanie proste trzywlotowe, z pierwszeństwem w ciągu ul. Myśliborskiej. Ulica Mironicka będzie dostępna w pełnym zakresie.

W związku z zamknięciem ul. Dobrej niezbędne jest zorganizowanie objazdów przez drogę wojewódzką 132 – ul. Kostrzyńską i drogę wojewódzką nr 130. Od strony Wieprzyc i węzła Gorzów Wlkp. Zachód objazd wyznaczony zostanie do Szczecina, ul. Myśliborskiej, Szczecińskiej i KSSSE. Poprowadzony zostanie przez drogę wojewódzką nr 132 (ul. Kostrzyńską, Al. 11 Listopada – Sikorskiego – Estkowskiego) oraz drogą wojewódzką nr 130 (Al. Konstytucji 3 Maj – Myśliborska).

Objazd w przeciwnym kierunku oznakowany zostanie jako objazd do Kostrzyna, ul. Dobrej, ul. Kostrzyńskiej i przebiegać będzie po tej samej trasie. Alternatywę dla zamkniętej ulicy Dobrej stanowić będzie również droga ekspresowa S-3 na odcinku między węzłami Gorzów Wlkp. Zachód i Gorzów Wlkp. Północ. Oba węzła posiadają pełne skomunikowanie, które umożliwia bezpieczne włączenie się do ruchu przy zjeździe z drogi ekspresowej jak i bezpieczny wjazd na S-3.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości