Wiadomości

Zakażeni pracownicy i pensjonariusze DPS w Gorzowie

20 października 2020, 13:19, red
fot. DPS nr 1 Gorzów
We wtorek w Urzędzie Miasta Gorzowa zebrał się sztab kryzysowy. Wszystko przez sytuację epidemiczną w mieście. Jak się okazało, w Domu Pomocy Społecznej nr 1 potwierdzono zakażenie koronawirusem u 6 pensjonariuszy i 17 pracowników, natomiast w DPS nr 2 zakażony jest jeden pracownik.

We wtorkowy poranek 20 października informowaliśmy o sytuacji w Domu Pomocy Społecznej nr 1 i że pracownicy oraz pensjonariusze czekają na wyniki testów na obecność koronawirusa. A także, że placówka szuka osób do pomocy, gdyby zabrakło personelu.

Jak poinformował we wtorkowe popołudnie Urząd Miasta Gorzowa, są już znane częściowe wyniki seniorów i pracowników DPS nr 1. Jak się okazało, testy potwierdziły obecność COVID-19 u 6 pensjonariuszy i 17 pracowników. Stan zdrowia wszystkich osób jest dobry. Wszyscy zostali odizolowani i są pod opieką. Natomiast w DPS nr 2 testy potwierdziły zachorowanie u jednego pracownika. Znajduje się on na kwarantannie.

W związku z sytuacją epidemiczną, w Urzędzie Miasta Gorzowa zebrał się sztab kryzysowy, którym kieruje prezydent Jacek Wójcicki. - W obszarze opieki społecznej, powodem szczególnej troski jest sytuacja w domach pomocy społecznej. Domy Pomocy Społecznej otrzymały od rządu RP dodatkowe środki finansowe na bezpieczeństwo oraz wynagrodzenie dla personelu za zwiększony czas pracy – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa.

Najważniejsze obszary, którymi zajmuje się miejski sztab kryzysowy, to zdrowie publiczne, opieka społeczna, edukacja, gospodarka wodna i ściekowa, wywóz śmieci oraz transport publiczny. Podczas wtorkowego posiedzenia sztabu we wszystkich tych obszarach sytuację uznano za stabilną. Sztab dostrzega jednak zagrożenia wynikające z możliwości zwiększającej się liczby zachorowań.

W gorzowskich żłobkach sytuacja jest stabilna, nie ma zagrożeń dla ich funkcjonowania. W placówkach oświatowych w poniedziałek wyłączono z nauki stacjonarnej jeden oddział szkolny. Obecnie kwarantanna obowiązuje w poszczególnych klasach w 16 placówkach oświatowych. Obsługa transportu publicznego, wywóz śmieci, ścieków i dostarczanie wody nie są zagrożone.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości