Wiadomości

Gorzowski DPS prosi o pomoc mieszkańców

20 października 2020, 09:00, red
fot. archiwum
Liczba zakażeń koronawirusem w Gorzowie oraz w całym regionie stale rośnie. Dlatego też władze Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie postanowiły nie czekać, aż w placówce zabraknie personelu i już teraz chcą stworzyć listę osób, które w razie potrzeby będą mogły pomóc w opiece nad seniorami. Zgłosić się może każda chętna osoba.

Obecnie w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie zakażony koronawirusem jest jeden z pensjonariuszy. Natomiast pozostali seniorzy wraz z pracownikami zostali poddani testom na obecność COVID-19 i czekają na wyniki.

Jak się okazuje, władze gorzowskiego DPSu pomimo tego, że sytuacja w placówce nie jest zła, już teraz postanowiły zwrócić się z prośbą o pomoc do mieszkańców. - Ponieważ jesteśmy świadomi rosnącego zagrożenia epidemiologicznego w naszym mieście, mając na uwadze bezpieczeństwo i zapewnienie opieki naszym pensjonariuszom, zwracamy się do osób, które chciałyby wspomóc nasz dom w przypadku problemów z personelem – opowiada Barbara Kałużna, dyrektor Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie.

Póki co, placówka chce stworzyć bazę osób, które w razie potrzeby będą mogły pomóc przy seniorach. Poszukiwane są osoby, które mają doświadczenie (nawet minimalne) w opiece nad osobami starszymi i schorowanymi oraz wyrażają chęć pomocy.

- Trudne chwile przeżywamy wszyscy, a słowa "Człowiek człowiekowi... człowiekiem" szczególnie teraz mówią o nas wiele. Nie pozostańmy obojętni, jeżeli możesz, zgłoś się i pomóż – mówi Kałużna.

Ludzie dobrej woli, którzy będą chcieli pomóc przy seniorach mogą uzyskać więcej informacji pod nr telefonu 95 732 35 22 oraz 602 601 177 lub mailowo sekretariat@dps.gorzow.pl.

AKTUALIZACJA

godz. 13 - Jak się okazało, testy potwierdziły obecność COVID-19 u 6 pensjonariuszy i 17 pracowników. Stan zdrowia wszystkich osób jest dobry. Wszyscy zostali odizolowani i są pod opieką. Natomiast w DPS nr 2 testy potwierdziły zachorowanie u jednego pracownika. Znajduje się on na kwarantannie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości