Gorzowski DPS prosi o pomoc mieszkańców

20 października 2020, 09:00, red
fot. archiwum
Liczba zakażeń koronawirusem w Gorzowie oraz w całym regionie stale rośnie. Dlatego też władze Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie postanowiły nie czekać, aż w placówce zabraknie personelu i już teraz chcą stworzyć listę osób, które w razie potrzeby będą mogły pomóc w opiece nad seniorami. Zgłosić się może każda chętna osoba.

Obecnie w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie zakażony koronawirusem jest jeden z pensjonariuszy. Natomiast pozostali seniorzy wraz z pracownikami zostali poddani testom na obecność COVID-19 i czekają na wyniki.

Jak się okazuje, władze gorzowskiego DPSu pomimo tego, że sytuacja w placówce nie jest zła, już teraz postanowiły zwrócić się z prośbą o pomoc do mieszkańców. - Ponieważ jesteśmy świadomi rosnącego zagrożenia epidemiologicznego w naszym mieście, mając na uwadze bezpieczeństwo i zapewnienie opieki naszym pensjonariuszom, zwracamy się do osób, które chciałyby wspomóc nasz dom w przypadku problemów z personelem – opowiada Barbara Kałużna, dyrektor Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie.

Póki co, placówka chce stworzyć bazę osób, które w razie potrzeby będą mogły pomóc przy seniorach. Poszukiwane są osoby, które mają doświadczenie (nawet minimalne) w opiece nad osobami starszymi i schorowanymi oraz wyrażają chęć pomocy.

- Trudne chwile przeżywamy wszyscy, a słowa "Człowiek człowiekowi... człowiekiem" szczególnie teraz mówią o nas wiele. Nie pozostańmy obojętni, jeżeli możesz, zgłoś się i pomóż – mówi Kałużna.

Ludzie dobrej woli, którzy będą chcieli pomóc przy seniorach mogą uzyskać więcej informacji pod nr telefonu 95 732 35 22 oraz 602 601 177 lub mailowo sekretariat@dps.gorzow.pl.

AKTUALIZACJA

godz. 13 - Jak się okazało, testy potwierdziły obecność COVID-19 u 6 pensjonariuszy i 17 pracowników. Stan zdrowia wszystkich osób jest dobry. Wszyscy zostali odizolowani i są pod opieką. Natomiast w DPS nr 2 testy potwierdziły zachorowanie u jednego pracownika. Znajduje się on na kwarantannie.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x