Wiadomości

Szpital polowy powstanie też w naszym regionie

19 października 2020, 15:59, red
Na terenie naszego województwa powstanie specjalny szpital alternatywny, do którego trafiać będą pacjenci dodatni, dla których zabraknie miejsca w obecnych placówkach.
- Pod koniec następnego tygodnia w naszym województwie ma być ponad 1000 miejsc dla pacjentów z COVID-19 – mówił na antenie Radia Zachód wojewoda lubuski – Władysław Dajczak. Mają być to miejsca w szpitalach specjalnie dedykowanych dla chorych na COVID-19. W tym celu niektóre z nich zostaną przekształcone tylko w szpitale dla pacjentów z koronawirusem. Na chwilę obecną nie ma jeszcze informacji, które szpitale w naszym regionie staną się typowo „covidowe”. - Zamawiamy kolejne respiratory z Agencji Rezerw Materiałowych – mówił Dajczak.

Na najtrudniejszy czas, wojewoda przygotowuje wstępną koncepcję szpitala alternatywnego – tzw. polowego, który byłby połączony z istniejącą siecią szpitali.

- To będzie kolejnych kilkaset łóżek. Zamówimy do tego szpitala odpowiednie wyposażenie i sprzęt. Nie ma jeszcze wyznaczonego miejsca, gdzie powstanie ten szpital, będę musiał taką decyzję podjąć w ciągu kilku najbliższych dni – mówił Dajczak.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości