Jaki będzie Gorzów w 2030 roku? Możesz zabrać głos w dyskusji

19 października 2020, 12:42
fot. archiwum
Mieszkańcy Gorzowa mogą włączyć się w czynny udział w pracach nad Strategią Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030. Każda chętna osoba będzie mogła wziąć udział w dwóch debatach, które odbędą się 22 i 29 października. Dokument pod hasłem "Miasto dla pokoleń" ma być gotowy za rok.

Jaki będzie Gorzów w 2030 roku? Czy będzie to miasto dla pokoleń? O tym mają zdecydować mieszkańcy, naukowcy i fachowcy działający w obszarach społecznych, gospodarczych i ekologicznych, którzy wspólnie mają stworzyć Strategię Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030. Hasło przewodnie dokumentu to „Miasto dla pokoleń”.

- Przygotowując strategię naszego miasta, chcemy wziąć pod uwagę wszystkich jego mieszkańców, począwszy od najmłodszych, poprzez uczniów, osoby pracujące, a skończywszy na seniorach. Gorzów staje się miastem z bogatą i nowoczesną ofertą edukacyjną, pozwalającą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje. Dla tych, którzy powrócą do naszego miasta, chcemy stworzyć wygodne, bezpieczne i funkcjonalne miejsce do życia – opowiada Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Każdy z mieszkańców Gorzowa może wyrazić swoją opinię na temat powstającej strategii miasta poprzez wysłanie swoich uwag na adres mailowy strategia@um.gorzow.pl.

Ponadto mieszkańcy będą mogli wziąć udział w debacie on-line na temat „Strategii Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030”, które są zaplanowane w czwartek 22 i 29 października w godzinach od 17 do 19.

Osoby, które do 20 października 2020 r. zgłoszą chęć udziału w ww. spotkaniach (telefonicznie lub na adres e-mail strategia@um.gorzow.pl, podając termin wybranego spotkania oraz adres e-mail) będą mogły połączyć się online, z możliwością czynnego udziału w dyskusji.

Przed rozpoczęciem debat przesłany zostanie na wskazany adres e-mail link do wideokonferencji, dzięki czemu możliwy będzie udział w debatach. Ponadto przewidziana jest transmisja internetowa, do której link zostanie umieszczony na stronie internetowej miasta.

Tematem debaty 22 października będzie: prezentacja podsumowania diagnostycznego, najważniejsze ustalenia wynikające z analizy SWOT oraz dyskusja na temat dotychczasowej wizji i misji Gorzowa Wielkopolskiego, jej aktualności i konieczności zmiany lub przeniesienia do nowej Strategii. Natomiast 29 października tematem spotkania będzie dyskusja i praca warsztatowa nad zdefiniowaniem wizji, misji, celów strategicznych i priorytetów rozwoju Gorzowa Wielkopolskiego do 2030 roku, z perspektywą do 2050 roku.

Skompletowany dokument strategii powinien być gotowy za rok.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości