Wiadomości

Jaki będzie Gorzów w 2030 roku? Możesz zabrać głos w dyskusji

19 października 2020, 12:42
fot. archiwum
Mieszkańcy Gorzowa mogą włączyć się w czynny udział w pracach nad Strategią Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030. Każda chętna osoba będzie mogła wziąć udział w dwóch debatach, które odbędą się 22 i 29 października. Dokument pod hasłem "Miasto dla pokoleń" ma być gotowy za rok.

Jaki będzie Gorzów w 2030 roku? Czy będzie to miasto dla pokoleń? O tym mają zdecydować mieszkańcy, naukowcy i fachowcy działający w obszarach społecznych, gospodarczych i ekologicznych, którzy wspólnie mają stworzyć Strategię Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030. Hasło przewodnie dokumentu to „Miasto dla pokoleń”.

- Przygotowując strategię naszego miasta, chcemy wziąć pod uwagę wszystkich jego mieszkańców, począwszy od najmłodszych, poprzez uczniów, osoby pracujące, a skończywszy na seniorach. Gorzów staje się miastem z bogatą i nowoczesną ofertą edukacyjną, pozwalającą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje. Dla tych, którzy powrócą do naszego miasta, chcemy stworzyć wygodne, bezpieczne i funkcjonalne miejsce do życia – opowiada Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Każdy z mieszkańców Gorzowa może wyrazić swoją opinię na temat powstającej strategii miasta poprzez wysłanie swoich uwag na adres mailowy strategia@um.gorzow.pl.

Ponadto mieszkańcy będą mogli wziąć udział w debacie on-line na temat „Strategii Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030”, które są zaplanowane w czwartek 22 i 29 października w godzinach od 17 do 19.

Osoby, które do 20 października 2020 r. zgłoszą chęć udziału w ww. spotkaniach (telefonicznie lub na adres e-mail strategia@um.gorzow.pl, podając termin wybranego spotkania oraz adres e-mail) będą mogły połączyć się online, z możliwością czynnego udziału w dyskusji.

Przed rozpoczęciem debat przesłany zostanie na wskazany adres e-mail link do wideokonferencji, dzięki czemu możliwy będzie udział w debatach. Ponadto przewidziana jest transmisja internetowa, do której link zostanie umieszczony na stronie internetowej miasta.

Tematem debaty 22 października będzie: prezentacja podsumowania diagnostycznego, najważniejsze ustalenia wynikające z analizy SWOT oraz dyskusja na temat dotychczasowej wizji i misji Gorzowa Wielkopolskiego, jej aktualności i konieczności zmiany lub przeniesienia do nowej Strategii. Natomiast 29 października tematem spotkania będzie dyskusja i praca warsztatowa nad zdefiniowaniem wizji, misji, celów strategicznych i priorytetów rozwoju Gorzowa Wielkopolskiego do 2030 roku, z perspektywą do 2050 roku.

Skompletowany dokument strategii powinien być gotowy za rok.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości