Wiadomości

Gorzów trafi do czerwonej strefy?

18 października 2020, 12:11, red
fot. archiwum
Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej osób zakażonych koronawirusem nie tylko w całym województwie lubuskim, ale również w samym w Gorzowie. Tylko w sobotę przybyło aż 40 nowych pacjentów u których potwierdzono obecność COVID-19 w Gorzowie, a w niedzielę niewiele mniej bo 35. Jeżeli wzrost zakażeń utrzyma się na tym poziomie, to od przyszłej soboty nasze miasto trafi do czerwonej strefy.

W niedzielny poranek 18 października Lubuski Urząd Wojewódzki przedstawiło najnowszy raport jeżeli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem. Niestety w województwie lubuskim padł kolejny rekord – potwierdzono aż 169 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 35 u mieszkańców Gorzowa. To niewiele mniej, niż w sobotę 17 października. Wówczas w całym województwie lubuskim przybyło 157 pacjentów z COVID-19, w tym aż 40 osób z Gorzowa. Tym samym tylko przez dwa dni w Gorzowie przybyło aż 75 pacjentów zakażonych koronawirusem.

- Tak duży to efekt ognisk rodzinnych, gdzie zakażenie koronawirusem potwierdzono u całej rodziny. Póki co, nie mamy informacji o dużych ogniskach w zakładach pracy, szkołach czy Domach Pomocy Społecznej w Gorzowie – komentuje Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody lubuskiego.

Jeżeli wzrost zakażeń w mieście utrzyma się na tak wysokim poziomie, to wszystko wskazuje na to, że Gorzów od soboty 24 października trafi do czerwonej strefy. Obecnie nasze miasto znajduje się w żółtej strefie, a powiat gorzowski w czerwonej strefie. Ministerstwo zdrowia decyduje czy dany powiat/miasto trafi do czerwonej strefy, w momencie kiedy liczba zachorowań w ciągu ostatnich 14 dni przekracza 12 zakażeń w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców.

Trafienie do czerwonej strefy oznacza jeszcze większe restrykcje. Przede wszystkim ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę, nauczanie zdalne w szkołach średnich i wyższych czy też zakaz organizacji imprez okolicznościowych, w tym wesel. 

Jak podaje Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie, w niedzielę przybyło 169 osób zakażonych koronawirusem. Pacjenci pochodzą z: Gorzowa Wielkopolskiego (35), Zielonej Góry (23), powiatu sulęcińskiego (23), gorzowskiego (18), krośnieńskiego (17), międzyrzeckiego (13), żagańskiego (13), żarskiego (12), nowosolskiego (7), świebodzińskiego (6), wschowskiego (1) oraz słubickiego(1).

Do tej pory na terenie całego województwa lubuskiego zakażonych koronawirusem było 2589 osób, natomiast 1144 osoby wyzdrowiały. To oznacza, że obecnie zakażonych jest 1445 osób. Natomiast 31 osób zmarło.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości