Zniszczone schody w parku Słowiańskim w końcu zostaną przebudowane

16 października 2020, 16:52, ak
fot. czytelniczka Julia
Od wielu lat schody w parku Słowiańskim od strony os. Staszica były w tragicznym stanie. Na co wielokrotnie zwracali uwagę sami mieszkańcy. W końcu miasto znalazło pieniądze w budżecie i jeszcze w tym roku, schody przy ul. Dąbrowskiej czeka przebudowa.

W ubiegłym roku na portalu gorzowianin.com poruszaliśmy problem zniszczonych schodów w parku Słowiańskim od strony ul. Dąbrowskiej, Zapolskiej i Wańkowicza na os. Staszica. Na schody terenowe w katastrofalnym stanie zwróciła uwagę czytelniczka Julia.

- Jako dziecko w parku Słowiańskim spędzałam całe dnie, spacerowałam po parku razem z rodzicami i sąsiadami. Natomiast obecnie park niszczeje, a poruszanie się po nim, zwłaszcza w tej części od strony os. Staszica jest praktycznie niemożliwe. Niszczejące schody są wręcz niebezpieczne. Wybrałam się ostatnio z moimi starszymi rodzicami, w tym z tatą, który ma problemy z chodzeniem oraz z moim dzieckiem w wózku na spacer. Pokonanie tych schodów było po prostu niemożliwe – opowiadała w listopadzie 2019 roku pani Julia.

Jak się okazało, miasto w końcu znalazło pieniądze w budżecie i schody w końcu doczekają się remontu. Urzędnicy oszacowali, że przebudowa schodów będzie kosztowała prawie 124 tys. zł, więc pod koniec września zaczęli szukać wykonawcy inwestycji. Miasto wysłało zapytanie ofertowe do siedmiu wykonawców.

Ostatecznie do przetargu zgłosiło się pięciu wykonawców, których ceny ofertowe wynosiły od 146 tys. zł do 244 tys. W wyniku analizy i oceny ofert, miasto zdecydowało, że inwestycją zajmie się firma Renomex z Dusznik na kwotę 149 tys. 826 zł – tym samym do przebudowy schodów trzeba będzie dołożyć ponad 25 tys. zł. Nie zwyciężyła najtańsza oferty na kwotę 146 tys. 500 zł firmy Mariusz Horodecki z Zielonej Góry, ponieważ oferta wpłynęła po wyznaczonym terminie.

Wykonawca będzie musiał zająć się robotami rozbiórkowymi obecnych schodów, wykonaniem korytowania i podbudowy, a następnie budową schodów wraz z podjazdem dla wózków i z poręczami. Dodatkowo zostanie wykonany fragment chodnika od strony ul. Dąbrowskiej. Firma Renomex będzie miał czas do 10 grudnia 2020 roku na wykonanie wszystkich prac.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x