Wiadomości

Gorzowskie szkoły średnie przechodzą na nauczanie hybrydowe

16 października 2020, 12:05, red
fot. facebook.com/2logorzow
Od poniedziałku 19 października w 16 gorzowskich szkołach średnich zostanie wprowadzone nauczanie hybrydowe. Oznacza to, że część uczniów będzie miała lekcje stacjonarnie, a reszta zdalne.

W sobotę 17 października zaczynają obowiązywać nowe obostrzenia zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej. W strefie żółtej, w której znajduje się Gorzów szkoły średnie i wyższe będą musiały przejść na nauczanie hybrydowe. To oznacza, że część uczniów i studentów będzie chodziło na zajęcia do placówki, a reszta uczyła się zdalnie z domu.

W Gorzowie jest aż 16 szkół średnich, które od poniedziałku 19 października będą musiały wprowadzić mieszany system nauczania. - Trwają w tej chwili rozmowy ze służbami sanitarnymi i przygotowania różnych wariantów w zależności od możliwości szkoły. Ten system musi być modyfikowany, ponieważ szkoły mają różne sposoby swojego funkcjonowania. Dyrektorzy poszczególnych placówek będą decydować, które klasy będą miały zajęcia zdalne, a które stacjonarne. Więcej na temat tego w jakiś sposób nauczanie hybrydowe zadziałało, będziemy wiedzieć w poniedziałek – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Natomiast jeżeli chodzi o przedszkola i szkoły podstawowe, to tutaj dzieci normalnie uczestniczą w zajęciach stacjonarnych w danej placówce. O ile nie ma w niej potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem i wprowadzonej w związku z tym kwarantanny i nauki zdalnej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości