Wiadomości

Jakie warunki trzeba spełnić aby dostać kredyt gotówkowy?

14 października 2020, 19:50, red
Kredyt gotówkowy na dowolny cel to dzisiaj najczęściej zaciągane zobowiązanie wśród wszystkich, jakie są oferowane przez banki komercyjne działające na terenie naszego kraju. Tego rodzaju zobowiązanie posiada już co drugi dorosły Polak, a większość z nas spłaca nawet kilka takich kredytów.

Ogromna popularność kredytów gotówkowych na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe  wynika głównie z atrakcyjnych warunków finansowego wsparcia, jakie oferują banki. To zobowiązanie niezwykle elastyczne, "szyte na miarę", spełniające potrzeby kredytobiorców, ale też uwzględniające ich możliwości dogodnej spłaty. Nie ma wątpliwości, że kredyt gotówkowy można dzisiaj dobierać według indywidualnych preferencji. Jeśli i Ty chcesz rozpocząć taką współpracę z jedną z instytucji bankowych, sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić aby dostać kredyt gotówkowy? Poznaj szczegółową charakterystykę produktu bankowego, który cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Kredyt gotówkowy - ogólna charakterystyka

Kredyt gotówkowy na dowolny cel można zaciągać do maksymalnej kwoty aż 255 000 złotych. To naprawdę pokaźna wartość, tym bardziej że środki można wydawać bez wskazania konkretnego celu, banki zupełnie w to nie ingerują. Najczęściej są dzielone na różne potrzeby, jak remont mieszkania, wakacje, kupno samochodu czy spłata zaległych zobowiązań.

Ciekawostką jest to, że na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, a same banki muszą wręcz walczyć o zainteresowanie potencjalnych klientów. Pozyskują kredytobiorców poprzez oferowanie im naprawdę atrakcyjnych i coraz bardziej opłacalnych warunków kredytowych. Jeśli porównamy kredyt gotówkowy sprzed kilku lat z tym, które są proponowane dzisiaj, nie będziemy mieć wątpliwości, że te współczesne są znacznie korzystniejsze dla potrzebujących finansowego wsparcia.

Pamiętajmy też, że kredyt gotówkowy jest niezwykle elastyczny, a każdy kredytobiorca może ustalać indywidualne warunki zgodnie z własnymi potrzebami. We wniosku kredytowym należy jedynie wpisać preferowaną wartość zobowiązania oraz przewidywaną liczbę comiesięcznych rat. Chodzi o to, by kredyt gotówkowy był rzeczywiście wsparciem dla kredytobiorcy, a nie czynnikiem, który prowadzi do problemów z płynnością finansową.

Atrakcyjne warunki kredytowe przewidziane są jednak nie dla wszystkich wnioskujących o kredyt gotówkowy. Instytucje bankowe weryfikują każdego potencjalnego klienta, przez co nie każdy otrzymuje decyzję pozytywną. W ten sposób minimalizowane jest ryzyko kredytowe, a więc ryzyko niewypłacalności kredytobiorcy.

Kredyt gotówkowy - jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać kredyt gotówkowy?

Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy, ale nie wiesz, jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać kredyt? Czy masz szansę na współpracę z instytucją bankową. To również kwestie indywidualne, bo każdy bank realizuje własną politykę kredytową i ustanawia zupełnie różne warunki zaciągania kredytów. To, jakie warunki trzeba spełnić aby dostać kredyt, nie jest więc jednoznaczne. Niektóre instytucje bankowe oferują znacznie lepsze warunki kredytowe nowym klientom, inne tym stałym, lojalnym i już wiarygodnym.

Pewne jest, że wszystkie banki oferujące kredyt gotówkowy zawsze weryfikują zdolność kredytową swoich klientów. Generują raport BIK, analizują historię kredytową, żądają zaświadczenia o dochodach, sprawdzają wpływy na konto, szacują zarobki pod względem stałych, comiesięcznych kosztów, czyli wartości innych zobowiązań. Dopiero na tej podstawie wydają decyzję o udzieleniu kredytu.

Co trzeba spełnić żeby dostać kredyt gotówkowy? Na pewno konieczny jest wniosek kredytowy, a ten coraz częściej wypełniany zostaje drogą online. Dzięki temu wsparcie finansowe można uzyskać bez konieczności wychodzenia z domu. Kredyty internetowe z reguły wiążą się z koniecznością spełnienia mniejszej liczny warunków, a sama procedura weryfikacji klienta jest krótsza.

Kredyt gotówkowy - jak znaleźć najlepsze zobowiązanie?

Warto wiedzieć, że każdy kredyt gotówkowy jest inny, dlatego przed wybraniem konkretnej oferty warto porównać na Totalmoney co najmniej kilka tych konkurencyjnych. Z pomocą przychodzą rankingi kredytowe, jakie można znaleźć w sieci. To zestawienia, które porównują kluczowe dla atrakcyjności oraz opłacalności danego zobowiązania czynniki. Pod uwagę warto zawsze brać oprocentowanie, wszelkie koszta, takie jak odsetki czy prowizje, liczbę comiesięcznych rat czy czas współpracy z bankiem. Nie mniej ważne są warunki ubiegania się o takie zobowiązanie oraz warunki procesu weryfikacji potencjalnego kredytobiorcy. Nie wszystkie banki żądają zaświadczeń o zarobkach, każda instytucja inaczej też wylicza zdolność kredytową. Tylko od indywidualnych preferencji powinien zależeć wybór konkretnej oferty. Pamiętajmy również, że internetowe oferty i wartości prezentowane w rankingach są jedynie szacowane, a te ostateczne klient poznaje dopiero po uzyskaniu decyzji pozytywnej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości