Wiadomości

Wracają godziny dla seniorów, ale z istotnymi zmianami

14 października 2020, 19:10
W czwartek 15 października wracają godziny dla seniorów, jednak na zupełnie innych zasadach niż wiosną. Rząd postanowił wprowadzić kilka istotnych zmian. Godziny dla seniorów będą obowiązywały tylko w tygodniu w sklepach spożywczych, w urzędach pocztowych, drogeriach i aptekach.

Od czwartku 15 października wracają godziny dla seniorów. Jak się okazało, rząd wprowadził ostatecznie kilka zmian. Godziny dla seniorów będą obowiązywały tylko i wyłącznie od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 w sklepach spożywczych, w urzędach pocztowych, drogeriach i aptekach.

Co istotne godziny dla seniorów nie będą obowiązywały w sklepach odzieżowych, z artykułami gospodarstwa domowego, a także w marketach budowlanych czy sklepach z meblami i artykułami wyposażenia wnętrz.

Warto również przypomnieć, że godziny dla osób powyżej 60 roku życia nie dotyczą weekendów. Wtedy wszystkie sklepy będą działały na niezmienionych zasadach.

Jak pokazał wiosenny lockdown, w wyznaczonych godzinach zaledwie garstka seniorów robiła zakupy w wyznaczonych godzinach. Większość z nich przychodziła do sklepu przez cały dzień. Również Polska Izba Handlu podkreśla, że godziny dla seniorów od 10 do 12 są zupełnie nietrafione, ponieważ sklepy w tym czasie były niemal puste. - Osoby starsze i tak robią zakupy w różnym czasie, a sklepy między 10 a 12 były niemal puste. Natomiast po godzinie 12 w rezultacie tworzyły się w nich kolejki, a jak wiemy tłok w czasie pandemii nie jest pożądany. Nie każdy klient chce się dostosować i ekspedienci muszą wypraszać młodsze osoby. Jest to kłopotliwe zwłaszcza w małych placówkach, gdzie nie ma ochrony - powiedział PAP Maciej Ptaszyński, wiceprezes Polskiej Izby Handlu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości