Co z budową centrum przesiadkowego w Gorzowie?

14 października 2020, 14:20, red
Budowa centrum przesiadkowego przy dworcu PKP miała rozpocząć się w 2019 roku i potrwać dwa lata. Jednak z tych planów nic nie wyszło. Sprawdziliśmy na jakim etapie jest obecnie planowana inwestycja.

Czytelnicy portalu gorzowianin.com dopytują się co z budową centrum przesiadkowego przy dworcu PKP, o którym tak głośno było w 2018 i 2019 roku. Natomiast od kilku miesięcy jest cisza na temat tej inwestycji. Jak się okazało, w międzyczasie, bez żadnego rozgłosu miasto podpisało umowę na prace projektowe budowy węzła przesiadkowego i przebudowy ul. Dworcowej. Wykonawca został wybrany w ramach zapytania ofertowego, a przygotowaniem dokumentacji projektowej zajęło się Biuro Projektowe Tomasz Romankiewicz.

Wykonawca miał czas do końca lipca 2020 roku na przygotowanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Dworcowej na odcinku około 200 metrów od ul. Sikorskiego do ul. Składowej oraz przebudowy placu przed dworcem, budowy zadaszenia węzła przesiadkowego, przebudowy parkingów i torowiska. A także przebudowy sterowania ruchem tramwajowym i sieci trakcyjnej. Ponadto na Biurze Projektowym Tomasz Romankiewicz spoczywa uzyskane pozwolenia na budowę oraz pełnienie nadzoru inwestorskiego nad prowadzonymi pracami.

Póki co, wciąż nie ma ogłoszonego przetargu na wybór generalnego wykonawcy budowy centrum przesiadkowego, ponieważ miasto ubiega się o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pod nazwą "Budowa węzła przesiadkowego przy dworcu PKP w Gorzowie wraz z przebudową infrastruktury tramwajowej" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - ZIT Gorzów. Natomiast przebudowa ul. Dworcowej wraz z torowiskiem zostanie wykonana w ramach realizowanego przez miasto projektu "System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie".

Jak tylko władzom Gorzowa uda otrzymać się dofinansowanie, wówczas zostanie ogłoszony przetarg na budowę węzła przesiadkowego i przebudowy ul. Dworcowej. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w 2021 roku. Według wstępnych założeń władz miasta prace przy budowie centrum przesiadkowego miały rozpocząć się w 2019 roku i potrwać dwa lata.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x