Wiadomości

Miasto dołożyło brakujący 1 mln zł do prac w parku Róż

14 października 2020, 12:31, red
fot. archiwum
Po miesiącu analiz, władze Gorzowa zdecydowały się rozstrzygnąć pozytywnie przetarg na rewitalizację parku Róż, chociaż oferta wykonawcy przekraczała założony budżet o ponad 1 mln zł. Teraz wykonawca będzie miał 8 miesięcy na przeprowadzenie wszystkich prac w parku.

Miasto na rewitalizację parku Wiosny Ludów, czyli parku Róż przeznaczyło 4 mln 971 tys. zł. Natomiast najtańszą ofertę złożyła firma Exalo Drilling S.A. z Piły na kwotę 5 mln 999 tys. zł – to ta sama firma, która w poprzednim przetargu również złożył najtańszą ofertę. Wówczas firma proponowała 5 mln 320 tys. zł, ale wycofała się z inwestycji. Jak nieoficjalnie się mówiło – wszystko przez hejt ze strony mieszkańców. Dlatego też miasto musiało rozpisać nowe postępowanie. Kolejną ofertę złożyła firma Gorem z Gdańska na kwotę 6 mln 518 tys. zł., a firma Infrakom z Kościana na 6 mln 865 tys. zł.

Przez miesiąc władze Gorzowa analizowały złożone oferty pod kątem formalnym. Jak się okazało, miasto odrzuciło dwie oferty - firmy Infrakom i Gorem ze względu na to, że wykonawca nie wyraził zgody na przedłużenie terminu związania ofertą. To sprawiło, że została tylko jedna firma, która ostatecznie spełniała kryteria. Chociaż oferta firmy Exalo Drilling, przekraczała założony budżet o 1 mln 28 tys. zł, to miasto postanowiło dołożyć brakujące pieniądze i rozstrzygnąć przetarg. Oby tym razem wykonawca nie wycofał się z realizacji prac.

Co zostanie zrobione w parku Róż?

Firma Exalo Drilling z Piły będzie miała 8 miesięcy od dnia podpisania umowy na przeprowadzenie wszystkich prac, a roboty jest sporo. Wykonawca będzie musiał zająć się m.in. przebudową schodów terenowych, budową podestów tarasowych oraz remontem i przebudową ciągów pieszych. A także budową wjazdu do parku od strony ul. Kosynierów Gdyńskich, budową ciągów pieszych o nawierzchni naturalnej - dojście do placu zabaw, zakupem i montażem nowych ławek i koszy na śmieci, a także montażem stalowych pergoli. Zostaną posadzone również nowe rośliny, w tym przede wszystkim róże oraz graby w formie żywopłotów.

Ciekawostką jest to, że na terenie parku pojawią się dwie bujane ławki oraz 16 drewnianych białych ławek w stylu angielskim. Ponadto wykonawca będzie musiał zająć się rozebraniem obecnej fontanny i wybudowaniem nowej, a do tego odmulić staw i wybudować nad brzegiem taras. Ponadto pojawią się tablice informacyjno-edukacyjne w zakresie historii parku i karmienia kaczek.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości