Wiadomości

Wracają godziny dla seniorów

13 października 2020, 12:27, red
fot. archiwum
Od czwartku 15 października zaczną obowiązywać godziny dla seniorów. To oznacza, że w godz. 10-12 w sklepach, aptekach i innych punktach handlowo-usługowych będą mogły być obsługiwane osoby powyżej 60 roku życia.

Podczas sobotniej konferencji prasowej premier wraz z ministrem zdrowia zapowiedzieli powrót godzin dla seniorów. Te będą obowiązywać od czwartku 15 października do odwołania. Godziny dla seniorów oznaczają, że w godz. 10-12 w sklepach, aptekach i innych punktach handlowo-usługowych będą mogły być obsługiwane osoby powyżej 60 roku życia.

Ostatni raz takie ograniczenia obowiązywały pod koniec marca i w kwietniu. Teraz, ze względu na wzrost zakażeń – we wtorek 13 października w całym województwie lubuskim potwierdzono aż 164 przypadki zakażenia COVID-19 – rząd postanowił wprowadzić ograniczenia ze względu na bezpieczeństwo osób najstarszych. Jak pokazało życie, wiosną w wyznaczonych godzinach zaledwie garstka seniorów przychodziła robić zakupy. Większość z nich przychodziła do sklepu przez cały dzień.

Również Polska Izba Handlu podkreśla, że godziny dla seniorów od 10 do 12 są zupełnie nietrafione, ponieważ sklepy w tym czasie były niemal puste. - Osoby starsze i tak robią zakupy w różnym czasie, a sklepy między 10 a 12 były niemal puste. Natomiast po godzinie 12 w rezultacie tworzyły się w nich kolejki, a jak wiemy tłok w czasie pandemii nie jest pożądany. Nie każdy klient chce się dostosować i ekspedienci muszą wypraszać młodsze osoby. Jest to kłopotliwe zwłaszcza w małych placówkach, gdzie nie ma ochrony - powiedział PAP Maciej Ptaszyński, wiceprezes Polskiej Izby Handlu.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości