Wiadomości

Miał 3,5 promila. Uderzył w skrzynkę telekomunikacyjną i inny samochód

12 października 2020, 11:06, red
źródło: KWP w Gorzowie
Miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie i wsiadł za kierownicę. Na skrzyżowaniu Kobylogórskiej i Gnieźnieńskiej nie opanował pojazdu i uderzył w skrzynkę telekomunikacyjną a później w inny samochód. Po kolizji uciekł z miejsca zdarzenia.

Cała sytuacja miała miejsce w niedzielny poranek. Kierujący fordem był więc zapewne po suto zakrapianej alkoholem sobotniej imprezie. 41-letni kierujący poruszał się wężykiem po drodze i uderzył w przydrożną skrzynkę telekomunikacyjną. Jakby tego było mało, po chwili zderzył się z kierującym innym samochodem. Pijany mężczyzna szybko oddalił się z miejsca zdarzenia, ale świadkowie natychmiast zaalarmowali służby.

Wskazanego mężczyznę policjanci zatrzymali na ulicy Gnieźnieńskiej. Funkcjonariusze od razu zauważyli, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie tylko to potwierdziło. 41-latek z forda miał w swoim organizmie ponad 3,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany w gorzowskiej komendzie, stracił prawo jazdy, a jego pojazd odholowano. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Gorzowscy policjanci od początku roku zatrzymali już ponad 120 osób, które kierowały pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

- Funkcjonariusze nie odpuszczają w swoich staraniach o wyższy poziom bezpieczeństwa na drogach. W tym roku policjanci ruchu drogowego gorzowskiej komendy przebadali na zawartość alkoholu 50 tysięcy kierowców. Funkcjonariusze wiedzą doskonale, że jazda w stanie nietrzeźwości to ogromne zagrożenie dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Dlatego zapowiadają, że kontroli będzie więcej – mówi Grzegorz Jaroszewicz z KMP w Gorzowie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości