Wiadomości

Bez maseczek na giełdzie. Posypały się mandaty

11 października 2020, 14:09, red
Gorzowscy policjanci sprawdzają jak mieszkańcy przestrzegają wprowadzonych nowych obostrzeń w związku z trwającą epidemią. To przede wszystkim nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusze są w miejscach, gdzie gromadzi się wiele osób. Na gorzowskiej giełdzie, wspólnie ze służbami sanitarnymi wielokrotnie przypominali o obowiązujących przepisach.

Policyjne kontrole realizowane wspólnie ze służbami sanitarnymi związane z wprowadzonymi obostrzeniami to przede wszystkim troska o życie i zdrowie Polaków. Zasłanianie ust i nosa mają służyć wszystkim. To sposób na ograniczenie liczby chorych, opanowanie epidemii i w konsekwencji powrót do „normalności”. Dlatego policjanci przypominają o obowiązujących zasadach i stanowczo reagują na świadome lekceważenie przepisów.

W sobotę (10 października) gorzowscy policjanci wystawiali mandaty, a także kierowali do sądu wnioski o ukaranie. W niedzielę od rana funkcjonariusze byli na terenie giełdy. To miejsce odwiedzane przez tysiące osób. W związku z tym ryzyko zachorowania wzrasta i dlatego policjanci sprawdzali, jak w tym miejscu przestrzegane sa przepisy. Podobnych działań policjantów należy spodziewać się w każdym miejscu. Dbanie o zdrowie i życie do dla funkcjonariuszy i służ sanitarnych priorytet.

Jedynym właściwym sposobem noszenia maseczki jest zakrycie nią nosa i ust. Niektóre osoby to lekceważą, obniżają ją na brodę czy noszą w kieszeni. Taki sposób na pewno nie chroni nikogo. Był już czas na to, by przyzwyczaić się do przepisów. W ostatnich miesiącach zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej było już obowiązkowe. Wtedy zauważyć można było dużą dyscyplinę wśród mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego. Policjanci liczą na to, że i teraz każdy będzie stosować się obostrzeń.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości