Wiadomości

DPS „Dom Kombatanta” w Zielonej Górze wznowi działalność

9 października 2020, 15:01, red
fot. Lubuski Urząd Wojewódzki
W piątek wojewoda lubuski Władysław Dajczak poinformował, że Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w ciągu najbliższych dni wznowi działalność. Placówkę czekają ważne zmiany, w tym wydzielenie pawilonu na izolatorium.

Wśród pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Zielonej Górze wykryto na początku października łącznie 107 przypadków zakażenia koronawirusem – zakażonych jest 72 mieszkańców i 35 pracowników. Z uwagi na skalę zakażeń oraz brak personelu do zabezpieczenia obsługi pensjonariuszy, wojewoda lubuski podjął decyzję o ewakuacji placówki.

Podopieczni zielonogórskiego DPSu trafili m.in. do szpitala w Gorzowie, Drezdenku i Torzymiu. Po przeprowadzonej ewakuacji, służby zabezpieczyły budynek, aby przeprowadzić pełną dezynfekcję. W przyszłym tygodniu budynek powinien zostać przekazany samorządowi.

W piątek 9 października wojewoda lubuski Władysław Dajczak wspólnie z zastępcą prezydenta Zielonej Góry Krzysztofem Kaliszukiem poinformowali, że „Dom Kombatanta” wznowi swoją działalność w najbliższych dniach.

– Cieszę się, że ewakuacja przebiegła spokojnie. Akcja została przeprowadzona profesjonalnie, nie zagrażała zdrowiu ani życiu pensjonariuszy. Wszyscy mieszkańcy są zabezpieczeni w szpitalach. Jeszcze raz powtórzę, decyzja o ewakuacji była dobra i podjęta w porę. Obecnie samorząd Zielonej Góry podejmuje działania, aby pensjonariusze mogli wrócić do DPSu jak najszybciej – podkreśla Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Zanim do DPSu wrócą podopieczni, placówkę czekają ważne zmiany. Jeden z czterech pawilonów, a dokładnie pawilon A, który posiada osobne wejście, będzie przeznaczony na izolatorium. Umożliwi to w przyszłości przeniesienie tam zakażonych pensjonariuszy. Dodatkowo pomiędzy pawilonem A, a pozostałymi budynkami powstanie śluza, która pozwoli na zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego pozostałych budynków.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości