Wiadomości

Oszukani na pozycjonowaniu - czyli jak to się robi od kilku lat

9 października 2020, 10:34, red
A raczej – jak to się robi od kilku lat, niszcząc biznesy ludzi w kilka miesięcy.

Zakładając, że wyszukujesz firmę w swoim mieście, która ma najlepsze wyniki po wpisaniu frazy „pozycjonowanie + np. Poznań”. Logicznie i dosyć prawidłowo ustalasz, że jeżeli dana firma jest wysoko w wyszukiwarce na wpisywane słowa kluczowe, to skutecznie wypozycjonują również Twój biznes w Internecie. Twój biznes to nie ich biznes. Nie w przenośni, tylko dosłownie.

Po wykonaniu telefonu, słyszysz o abstrakcyjnych sytuacjach, w którym firma nazywa się partnerem Google (lub jak powiedział jeden klient „oni współpracują z Google”). Przedstawiane są wyniki strony danej agencji reklamowo – marketingowej (do której klient dzwoni w sprawie pozycjonowania) po czym przedstawiana jest lista złotych gór, mówiąca o tym czego agencja nie jest w stanie dla Ciebie zrobić.

W tym momencie, tego typu firmy dzielą się na dwie części:

  1. Pierwszy typ obiecuje złote góry za 500 złotych miesięcznie (kilkaset złotych) i w tym momencie czeka na reakcję potencjalnego klienta. Gdy takiej reakcji nie ma, przechodzi do drugiego etapu mając już klienta w Sieci, ponieważ jest tanio, skuteczność została potwierdzona i można zawrzeć umowę na okres długoterminowy.

  2. Drugi typ obiecuje również złote góry, jednak zawarta umowa jest umową bezterminową z kilkukrotnie wyższą kwotą za pozycjonowanie – w okolicach 2000 zł netto miesięcznie.

Obie firmy teoretycznie przyglądają się Twojemu biznesowi, po czym proponują kilka fraz, które ze względu na konkurencję nie da się wypozycjonować do wysokich miejsc (Ty jeszcze tego nie wiesz, ale firma pozycjonująca zdaje sobie z tego sprawę), dokładając na koniec łatwe frazy do wypozycjonowania, praktycznie z zerowym miesięcznym wyszukiwaniem.

W ostatnim kroku podpisujesz przedstawioną umowę i czekasz na coś, co nigdy się nie wydarzy – czyli zwiększenie zainteresowania Twoimi usługami.

Niestety z pozycjonowaniem jest tak, że aby osiągnąć większe zainteresowanie swoimi usługami lub zwiększyć sprzedaż produktu w sklepie internetowym, musisz trafić do dobrej firmy, a taka statystycznie zdarza się 1 na 20.

Warto sprawdzić wyszukiwalność miesięczną fraz w danym biznesie przed podpisaniem cyrografu i trzymać się kurczowo wybranych fraz, nie obejmujących propozycji agencji pozycjonującej, a następnie przed podpisaniem skonsultować zapisy w umowie z prawnikiem i zapytać adwokata o warunki ewentualnej rezygnacji. Co by się nie działo, nie warto podpisywać umów długoterminowych na pozycjonowanie sklepu czy strony internetowej.

Tworzenie i uczciwe pozycjonowanie sklepów internetowych

66-440 Skwierzyna, tel. 665-614-106

https://profesjonalne-strony.com/

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości