Wiadomości

Wraca obowiązek noszenia maseczek!

8 października 2020, 14:37
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W czwartek 8 października premier oraz minister zdrowia poinformował o nowych restrykcjach w całym kraju. Od soboty 10 października cała Polska będzie żółtą strefą, co oznacza, że wszyscy będą mieli obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

W czwartek podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od soboty 10 października cała Polska będzie żółtą strefą. To oznacza, że mieszkańcy całego kraju będą mieli obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej – nie tylko w sklepach czy komunikacji miejskiej, ale również na ulicy.

- Mamy do wyboru albo zamknąć w poszczególnych województwach ruch, albo wprowadzić pewne obostrzenia na terytorium całego kraju, zresztą podobne do obostrzeń w krajach sąsiednich. Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie, co komunikacyjne jest bardziej jasne dla wszystkich Polaków - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

W strefie żółtej oprócz zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu 1,5 metra obowiązuje również limit osób na weselach i innych imprezach rodzinnych. Może w nich uczestniczyć maksymalnie 75 osób z wyjątkiem obsługi. Ponadto jest zakaż organizowania zgromadzeń powyżej 150 osób. W wydarzeniach kulturalnych i sportowych może uczestniczyć jedynie 25% publiczności, a wszyscy muszą mieć zakryte usta i nos. Z kolei w restauracjach będzie mogła przebywać 1 osoba na 4 m.kw.

Ponadto zostanie wprowadzony zakaz prowadzenia dyskotek i klubów nocnych, a także działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia. Ważną zmianą jest to, że osoba która nie nosi maseczki, będzie musiała okazać na żądanie zaświadczenie lekarskie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczki.

Oczywiście co tydzień ministerstwo zdrowia będzie aktualizowało strefy czerwone. Będą one ogłoszane podczas konferencji prasowych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości