Wiadomości

Rolnicy zablokują DK22 na wylocie z Gorzowa

6 października 2020, 20:06, red
fot. archiwum
W środę 7 października w całej Polsce odbędzie się protest rolników, którzy będą blokowali drogi krajowe, drogi ekspresowe i autostrady. W naszym regionie zostanie zablokowana droga krajowa nr 22 na wyjeździe z Gorzowa w stronę Różanek.

Rolnicy z OPZZ i AGROunii organizują w środę 7 października protest w całym kraju, który będzie polegał na blokadzie dróg – zarówno „krajówek”, tras szybkiego ruchu, jak i autostrad. W północnej części województwa lubuskiego rolnicy będą blokować drogę krajową nr 22 na wyjeździe z Gorzowa w kierunku na Gdańsk. Początek blokady w środę o godz. 9.30. Ile potrwa podgorzowski protest? Tego póki co nie wiadomo.

Rolnicy mają zablokować drogę krajową nr 22 swoimi ciągnikami rolniczymi. Protestujący żądają wycofania przez rząd tzw. "Piątki dla zwierząt", czyli nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych czy zakaz trzymania psów na krótkich łańcuchach.

Ponadto rolnicy zablokują węzeł S3 w Sulechowie, a dokładnie rondo na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 32 i wjazdem na S3. W związku z tym kierowcy nie będą mogli wjechać na trasę S3 w kierunku Zielonej Góry i Gorzowa oraz zjechać z trasy S3 do Sulechowa oraz w kierunku Poznania i Sławy. Blokada w Sulechowie ma się rozpocząć o godz. 10 i potrwać do godz. 13. Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości