Personel medyczny zakażony koronawirusem. Szpital prosi o pomoc zakonnice

5 października 2020, 18:15, ak
Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zaapelował do sióstr zakonnych o pomoc przy opiece nad pacjentami zakażonymi koronawirusem. Wszystko przez to, że 30 pracowników medycznych gorzowskiego szpitala ma dodatni wynik na COVID-19 i zostało wyłączonych z codziennej pracy przy chorych.

W poniedziałek 5 października zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zwrócił się prośbą o pomoc do Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce. Władze lecznicy liczą na to, że zakonnice pomogą w zapewnieniu opieki pielęgnacyjnej pacjentom zakażonym koronawirusem, którzy przebywają na oddziale zakaźnym gorzowskiego szpitala.

Rąk do pracy brakuje z dwóch powodów. Personel medyczny szpitala jest zakażony koronawirusem - dodatni wynik mają nie tylko pielęgniarki czy ratownicy medyczni, ale również lekarze. Po drugie na oddział zakaźny gorzowskiego szpitala trafiło właśnie 64 pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Zielonej Górze u których potwierdzono obecność koronawirusa. Pacjenci są zaniedbani, mają odleżyny oraz otwarte rany - więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ. Dlatego też szpital potrzebuje osób do wykonywania czynności pielęgnacyjnych, przy których nie jest wymagane wykształcenie pielęgniarskie.

- Skierowanie sióstr zakonnych do pacjentów będzie dla nas nieocenioną pomocą, gdyż obecnie już 30 osób spośród personelu medycznego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie ma dodatni wynik na obecność koronawirusa i przez służby sanitarno-epidemiologiczne zostało wyłączonych z codziennej pracy przy chorych” – mówi Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Jak informuje szpital, siostrom zakonnym, które zdecydują się pomóc w opiece i pielęgnacji pacjentów z COVID-19 oferują całodobowe wyżywienie, zakwaterowanie oraz wynagrodzenie stanowiskowe powiększone o 20% w stosunku do obowiązującej w lecznicy stawki.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->