Wiadomości

Pod osłoną nocy próbowali ukraść busa

5 października 2020, 10:28, red
fot. archiwum
Gorzowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które próbowały ukraść zaparkowanego na os. Manhattan busa marki mercedes. Młodzi mężczyźni wybili szybę w aucie i wyciągnęli przewody elektryczne pod kierownicą, aby odpalić pojazd. 19-latek i jego 18-letni kolega usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

W nocy z czwartku 1 października na piątek 2 października dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie o osobach, które miały demolować busa na os. Manhattan. Chwilę później w okolicach ulicy Fieldorfa-Nila był już policyjny patrol.

- Funkcjonariusze zauważyli kilkadziesiąt metrów od wskazanego auta dwie młode osoby, które widząc nadjeżdżający radiowóz zaczęły nerwowo się zachowywać i wyrzucili na trawę rękawice. Okazało się, że bus miał wybitą szybę, a pod pod kierownicą wisiały elektryczne przewody. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat. Młodzi mężczyźni początkowo nie przyznawali się do próby kradzieży auta, a we wskazanym miejscu znaleźli się w zupełnie innym celu. Policjanci nie dali wiary w takie tłumaczenie – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 18 i 19-latkowi zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Młodym mieszkańcom Gorzowa grozi od roku do 10 lat więzienia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości