Hatka na Przystanku

3 sierpnia 2011, 16:33
(fot. Filip Praski)
Jutro Helena Hatka odwiedzi woodstockowe pole. Wojewoda przyjrzy się pracy sztabów policji oraz straży pożarnej.

Celem wizyty jest ostateczne sprawdzenie gotowości służb do działania w trakcie imprezy. W tym roku Festiwal rozpoczyna się w czwartek. Natomiast warsztaty w Akademii Sztuk Przepięknych startują już dziś. W tej chwili do Kostrzyna przyjechało ponad 100 tys. osób.

Priorytetem organizatorów imprezy oraz służb wojewody jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. Podczas Festiwalu pomoc będzie można uzyskać w sześciu terenowych punktach medycznych oraz w szpitalu polowym. W nagłych przypadkach interweniować będą ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia

Ratunkowego. Za sceną znajduje się Centrum Dowodzenia oraz Centrum Bezpieczeństwa, gdzie działa komisariat policji, stacja sanepidu oraz jednostka straży pożarnej.

Ponadto nad bezpieczeństwem czuwać będzie tysiąc wolontariuszy tworzących „Pokojowy Patrol”. Są to osoby przygotowane do udzielania pierwszej pomocy. Organizatorzy zapewnili również ochronę ze strony profesjonalnej agencji, zajmującej się na co dzień zapewnianiem bezpieczeństwa osób i mienia.
 
Wizyta rozpocznie się o godzinie 10. Na 13 planowana jest konferencja prasowa. Wojewody nie zabraknie również na dużej scenie podczas oficjalnego otwarcia XVII Przystanku Woodstock.

 

fp


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości