Wiadomości

Profilaktyka na Woodstocku

3 sierpnia 2011, 16:22
(fot. Bartosz Zakrzewski)
Od jutra przez trzy kolejne dni specjaliści z Wojewódzkiej i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. będą rozmawiali o zdrowiu z gośćmi XVII Przystanku Woodstock.

Jutro o godz. 9 na terenie miasteczka festiwalowego rozpocznie działalność punkt informacyjno–edukacyjny, w którym udzielane będą porady i konsultacje w zakresie: profilaktyki HIV/AIDS, profilaktyki uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem dopalaczy i tytoniu, metod zapobiegania chorobom zakaźnym, przeciwdziałania nadwadze i otyłości. Całość uzupełniać będzie edukacja na temat bezpiecznych zachowań w czasie wakacji, rozdawnictwo materiałów edukacyjnych i gadżetów, badania poziomu cukru we krwi i pomiary tkanki tłuszczowej (BMI). Punkt czynny będzie w godzinach 9.00-16.00.

Działania profilaktyczne Inspekcji Sanitarnej realizowane będą  przy współpracy Urzędu Miasta Kostrzyna n/Odrą  i Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej informacji: Mirosława Boksz-Kąkalec, Magdalena Kubasiewicz, Punkt informacyjno–edukacyjny na terenie miasteczka festiwalowego, Kostrzyn nad Odrą.

 

fp


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości