• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 36 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Pracownicy szpitala wyrzuceni z pracy za udział w kontrowersyjnym nagraniu [film]

2 października 2020, 12:28, red
Pod koniec września jeden z youtuberów opublikował na swoim profilu film pod tytułem "47 RZECZY, KTÓRE WK@&€#JĄ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM". W nagraniu wzięli udział dwaj pracownicy gorzowskiego szpitala, którzy właśnie zostali zwolnieni.

W czwartek 24 września na kanale youtube został opublikowany film pod tytułem "47 RZECZY, KTÓRE WK@&€#JĄ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM". Autorem nagrania jest youtuber Z Dvpy, który odwiedza polskie miasta i w sposób sarkastyczny, wulgarny oraz z przymrużeniem oka opowiada o tym, co wkurza mieszkańców danego miasta. - Oto ultymatywny przewodnik po Gorzowie Wielkopolskim z którego dowiecie się jak sobie poradzić, kiedy traficie do tego miasta, które wcale w Wielkopolsce nie leży! Macie zatem Gorzów z każdym jego cieniem i blaskiem i podpaskiem! Cały scenariusz powstał z sugestii widzów - mieszkańców Gorzowa. To oni powiedzieli mi co ich wkurza i denerwuje w ich mieście - czytamy w opisie filmu. Uwaga, nagranie zawiera wulgaryzmy i jest nieodpowiednie dla osób nieletnich.

W nagraniu udział wzięli dwaj pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, którzy wystąpili w kilku scenkach - był to kierowca karetki oraz sanitariusz. Jedna ze scen rozgrywa się na bulwarze, gdzie do pijanego mężczyzny podbiegają ratownicy medyczni i wywiązuje się taki dialog. - Co się stało. Skąd pan jest? - pytają ratownicy medyczni. - Zielona Góra - mówi pijany mężczyzna. - Chłopaki, Zielona Góra. O kur... Spier... stąd. Jeb... Zieloną Górę - odpowiadają ratownicy medyczni.

Jak się okazało, mężczyźni zostali właśnie zwolnieni z pracy przez zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. - Zarząd szpitala decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu umów cywilno-prawnych z dwoma osobami związanymi zawodowo z gorzowską lecznicą, które w filmie wyemitowanym na jednym z portali internetowych w negatywnym świetle przedstawiali ratowników medycznych świadczących usługi w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. W produkcji wykorzystali także logo oraz strój ratownika medycznego, używali wulgaryzmów i formułowali stwierdzenia, że pracownicy szpitala udzielają pomocy tylko wybranym pacjentom – czytamy w oświadczeniu, które zostało przesłane przez gorzowski szpital w piątek 2 października do portalu gorzowianin.com.

- Nie tolerujemy takich działań. Nie godzimy się na podobne zachowania osób związanych zawodowo z gorzowskim szpitalem. Dobro pacjenta niezależnie od jego płci, pochodzenia, wykształcenia, rasy czy wyznania jest dla nas najważniejsze. Jesteśmy lecznicą, której misją jest niesienie pomocy ludziom, którzy powierzyli nam swoje zdrowie, dlatego na takie rażąco negatywne zachowania nie możemy pozostać obojętni - – mówi Jerzy Ostrocuh, prezes gorzowskiego szpitala.

Do zarządu gorzowskiego szpitala trafiły pisemne przeprosiny jednego ze zwolnionych pracowników. W przesłanym liście czytamy „filmik był nagrany w celach humorystycznych i nie miał na celu obrażania żadnej z grup zawodowych pracujących w Gorzowie i Zielonej Górze. Bardzo przepraszam tych, którzy odebrali to inaczej”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości