Wiadomości

Uderzyli skodą w drzewo. Kierowca z pasażerem uciekł pieszo w pole [zdjęcia]

2 października 2020, 11:00, red
fot. OSP Lubczyno
W czwartkowy wieczór w miejscowości Lubczyno doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Kierujący skodą uderzył w drzewo, a następnie razem z pasażerem uciekł z miejsca zdarzenia pieszo. Ranny pasażer został odnaleziony w polu około 400 metrów od auta, a kierowca został zatrzymany przez policję kawałek dalej.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał w czwartek 1 października o godz. 22.17 zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Lubczyno. Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie.

Kierujący samochodem osobowym marki skoda uderzył w drzewo. Świadkowie zdarzenia twierdzili, że autem podróżowało dwóch mężczyzn, którzy uciekli pieszo z miejsca wypadku. Jeden z mężczyzn został odnaleziony w polu, około 400 metrów od samochodu. Był to pasażer, który został ranny. Strażacy udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej i na noszach przenieśli do karetki. Natomiast kierowca skody został zatrzymany przez policjantów około 800 metrów od miejsca w którym uderzył autem w drzewo.

- Okazało się, że 42-letni kierujący skodą posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do 2022 roku. Znaleziono przy nim również marihuanę. Ponadto mężczyzna był agresywny wobec funkcjonariuszy i odmówił badania alkomatem. Dlatego też została pobrana od niego krew do badań, ponieważ policjanci podejrzewali, że może być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Kierujący skodą został zatrzymany przez policję. 42-latek odpowie za prowadzenie auta pomimo sądowego zakazu. Jeżeli okaże się, że był również pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, usłyszy również kolejny zarzut.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości